Testy wydajnościowe i opieka administracyjna dla AleRabat.com

8 sierpnia 2017

Testy wydajnościowe i opieka administracyjna dla AleRabat.com

Testy wydajnościowe i opieka administracyjna nad infrastrukturą chmurową platformy AleRabat.com pozwoliły nie tylko zwiększyć wydajność serwisu Klienta, ale również zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność działania jego e-biznesu.

 

Wprowadzenie

AleRabat.com to wiodący na polskim rynku serwis dla internetowych łowców okazji i promocji, agregujący w jednym miejscu kilkanaście tysięcy kuponów rabatowych z blisko 3 000 platform e-commerce. Portal odwiedza miesięcznie około 1000000 użytkowników, więc skala jego działania jest ogromna.

 

Wyzwanie

Mając na uwadze nieustannie rosnącą liczbę użytkowników AleRabat.com oraz plany ekspansji portalu na zagraniczne rynki, kwestią niezwykle istotną dla jego właścicieli okazała się wydajność platformy oraz weryfikacja, jak duży ruch jest w stanie wytrzymać serwis. Z tego powodu AleRabat.com postanowił powierzyć Hostersom przeprowadzenie testów wydajnościowych, których celem była symulacja ruchu oraz określonych czynności użytkowników w serwisie i sprawdzenie wydajności rozwiązania AleRabat.com. Co więcej, Klientowi zależało na stabilności i ciągłości działania jego serwisu, więc powierzył także Hostersom opiekę administracyjną nad swoją infrastrukturą chmurową AleRabat.com, znajdującą się w polskiej chmurze  E24cloud.

 

Wdrożenie

W celu przeprowadzenia testów wydajnościowych platformy AleRabat.com, uruchomiliśmy dedykowaną infrastrukturę testową, żeby nie obciążać właściwych serwerów, na których działa serwis.  Wraz z Klientem uzgodniliśmy scenariusz testów oraz ścieżki, po których poruszają się odwiedzający serwis. W kolejnym kroku przeprowadziliśmy wdrożenie zaprojektowanych scenariuszy testowych oraz dokonaliśmy analizy zachowania platformy w czasie testu. Skrypty testowe zostały przygotowane, a następnie uruchomione w zestawach tworzących scenariusz, przy wykorzystaniu specjalistycznego narzędzia do testów wydajnościowych tj. nGrinder. Efektem przeprowadzonych testów był specjalny raport wraz z zaleceniami poprawek. Po wprowadzonych iteracyjnie optymalizacjach, dokonaliśmy także kilkukrotnych retestów, aby sprawdzić, jak spisuje się platforma po zmianach.

Dodatkowo, objęliśmy także nad infrastrukturą AleRabat.com, znajdującą się w chmure E24cloud, naszą dedykowaną opiekę administracyjną, gwarantując tym samym monitoring w trybie 24/7/365, bezpieczeństwo oraz bieżącą optymalizację i wysoką wydajność infrastruktury z krótkim czasem reakcji.

Testy wydajnościowe i opieka administracyjna dla AleRabat.com

 

Testy wydajnościowe i opieka administracyjna dla AleRabat.com. Korzyści biznesowe

Pierwsza seria optymalizacji podniosła wydajność platformy AleRabat.com od 2 do 5 razy, w zależności od scenariusza testów. Po ostatniej iteracji testów, wprowadzeniu Redisa i poprawek do niego, wydajność platformy wzrosła 8-krotnie względem pierwszych testów. Dla AleRabat.com oznacza to znacznie większą efektywność biznesową oraz gotowość na obsłużenie jeszcze większego ruchu na swojej platformie. O zadowoleniu Klienta świadczy fakt, że zamówił kolejną serię testów wydajnościowych. Ponadto dzięki opiece administracyjnej nad infrastrukturą Klienta, ma on gwarancję ciągłości działania swojego serwisu i jego wysokiej wydajności.

 

Pobierz

 

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.