Blog

Microsoft Inspire 2021

Microsoft Inspire 2021

30 września 2021
Zakończyła się kolejna edycja Microsoft Inspire – dorocznego eventu dla partnerów Microsoft, na którym firma zapowiada swoje nowości na kolejne 12 miesięcy. Z powodu zagrożenia jakie wciąż stanowi wirus COViD-19, po raz drugi z rzędu wydarzenie odbyło się w formule online. Zarówno na tym polu, jak i w kwestiach niezwiązanych z samym eventem, Microsoft pokazał, że świetnie dostosował swoje usługi do nowych realiów. Oto najważniejsze konkluzje dotyczące usług związanych z platformą Azure po Microsoft Inspire 2021.
czytaj więcej  
Azure AKS (Azure Kubernetes Service)

Wdrażanie aplikacji i zarządzanie zasobami sieciowymi na Azure AKS (Azure Kubernetes Service)

16 sierpnia 2021
Azure Kubernetes Service (AKS) ułatwia wdrażanie, zarządzanie klastrem Kubernetes na platformie Azure. Jako hostowana usługa Kubernetes platforma Azure obsługuje krytyczne zadania, takie jak monitorowanie kondycji czy konserwacja.
czytaj więcej  
Rozwiązania IoT w Amazon Web Services

Rozwiązania IoT w Amazon Web Services

27 lipca 2021
IoT to zbiór urządzeń mogących wzajemnie się komunikować, wpływać na siebie oraz integrować się za pomocą sieci do scentralizowanego punktu wymiany danych. Internet Rzeczy może tworzyć dowolne urządzenie, a kiedy ono stanie się częścią tego ekosystemu, ułatwia życie użytkownika czy podnosi standardy bezpieczeństwa. Dla firm, które dostarczają urządzenia tego typu, IoT dostarcza szeregi istotnych danych na temat ich produktów.
czytaj więcej  
Co daje partnerstwo z Amazon Web Services?

Co daje partnerstwo z Amazon Web Services?

8 lipca 2021
Jednym z kluczowych powodów, dla których klienci zainteresowani chmurą AWS wybierają współpracę z naszą firmą jest fakt, że byliśmy jednym z pierwszych w Polsce AWS Registered Partners. Nasz obecny status - Advanced Consulting Partner - pozwala nam obsługiwać większość zleceń w trybie inbound. W dzisiejszym wpisie opisujemy szerzej, co daje partnerstwo z Amazon Web Services oraz sprawdzamy, jakie kryteria należy spełnić, aby nawiązać strategiczny alians z AWS.
czytaj więcej  
Internet Rzeczy w Google

Internet Rzeczy w Google

30 czerwca 2021
Połączenie otaczającego nas świata analogowego i jego równoległej, cyfrowej rzeczywistości to dziś kluczowe wyzwanie Cyfrowej Transformacji. Zastosowanie na szeroką skalę technologii, takich jak: Big Data i zaawansowana analityka danych, sztuczna inteligencja, technologie kognitywne oraz Internet rzeczy (IoT), pozwala na tworzenie cyfrowych danych korporacyjnych zebranych z systemów fizycznych wykorzystywanych już nie tylko do analizy stanów bieżących, ale do predykcji zdarzeń w przyszłości i wspomagania procesów podejmowania decyzji w fizycznym świecie.
czytaj więcej  
Przewodnik po programach startupowych AWS

Przewodnik po programach startupowych AWS

28 czerwca 2021
W naszej pracy często poznajemy ludzi, dysponujących innowacyjnym pomysłem, w który mocno wierzą i chcą go skomercjalizować. Nie zawsze są w stanie zrealizować go własnym nakładem, zwłaszcza jeśli potrzebują dostępu do nowoczesnej technologii. Duża część powodzenia firmy zależy od zaplanowania jej procesów za pomocą odpowiedniej infrastruktury i właśnie w taki sposób te osoby trafiają do takich firm, jak Hostersi.
czytaj więcej  
Migracja do GCP przy wykorzystaniu StrataZone

Migracja do GCP przy wykorzystaniu StrataZone

7 czerwca 2021
Migracja do chmury działającej aplikacji może wpłynąć m.in. na zwiększenie elastyczności aplikacji, poprawę efektywności działania w najbardziej newralgicznych okresach, czy obniżenie kosztów utrzymania. Proces migracji musi być przemyślany i odpowiednio zorganizowany. W tym artykule prezentujemy aplikację StratoZone, która wspiera proces migracji do chmury Google Cloud Platform
czytaj więcej  
Twórz kopie zapasowe aplikacji on-premises w chmurze za pomocą AWS Storage Gateway

Twórz kopie zapasowe aplikacji on-premises w chmurze za pomocą AWS Storage Gateway

2 czerwca 2021
Ilość danych stale rośnie na całym świecie, a ich ochrona i zachowanie ma kluczowe znaczenie dla wszystkich organizacji. Niektórzy klienci są zaangażowani w wieloletnie podróże do chmury i nadal zarządzają infrastrukturą pamięci masowej typu on-premises i utrzymują ją w modelu chmury hybrydowej. Aby zapewnić ochronę danych i spełnić wymagania dotyczące długoterminowego przechowywania, wiele organizacji poświęca dużo czasu i zasobów na zarządzanie infrastrukturą taśmową on-premises, infrastrukturą kopii zapasowych i storage’m off-site.
czytaj więcej  
Przywracanie po awarii przy użyciu AWS Storage Gateway i Amazon S3 Glacier

Przywracanie po awarii przy użyciu AWS Storage Gateway i Amazon S3 Glacier

2 czerwca 2021
AWS oferuje kilka rozwiązań do odzyskiwania danych po awarii centrum danych on-premises w chmurze. Rozwiązania te obejmują zarówno rozwiązania asynchronicznej replikacji disk-to-disk online, takie jak CloudEndure Disaster Recovery, jak i usługi, które umożliwiają odzyskiwanie długoterminowych danych przechowywanych w Amazon S3 Glacier i Amazon S3 Glacier Deep Archive.
czytaj więcej  
Wprowadzenie do GCP. Co nam daje Region Google Cloud w Polsce?

Wprowadzenie do GCP. Co nam daje Region Google Cloud w Polsce?

26 maja 2021
Partnerstwo OCHK (Chmury Krajowej) i Google umożliwiło otwarcie pierwszego regionu w Polsce. Polska dołącza do Google Cloud jako region dostępny dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej. Ten nowy region to trzy niezależne od siebie strefy z pełną infrastrukturą obliczeniową, umożliwiającą dostęp do usług Google Cloud. Dla Polski i polskich deweloperów to ogromna szansa na rozwój własnych projektów i otwarcie wielu drzwi ku tak szybko rozwijającej się technologii, jaką jest chmura.
czytaj więcej  
Migrując do chmury, chronisz środowisko naturalne!

Migrując do chmury, chronisz środowisko naturalne!

14 maja 2021
O zaletach migracji lokalnych baz danych do chmury, napisano już bardzo wiele. Wszyscy doskonale wiemy, że chmura pozwala optymalizować koszty, zwiększa wydajność i przyspiesza rozwój technologiczny firm. Stosunkowo mało mówi się jednak o jednym, bardzo ważnym aspekcie związanym z migracją – ekologii. Okazuje się bowiem, że przeniesienie zasobów do chmury, może ograniczyć emisję śladu węglowego przedsiębiorstw nawet o 93%!
czytaj więcej  
Przewodnik audytu dla AWS PCI DSS Quick Start

Przewodnik audytu dla AWS PCI DSS Quick Start

30 kwietnia 2021
Przewodnik audytu dla AWS PCI DSS Quick Start to wpis dedykowany wszystkim tym, którzy wspierali ocenę Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) jako Qualified Security Assessor (QSA) lub jako zespół techniczny, prawdopodobnie spędzając dużo czasu na zbieraniu i analizowaniu dowodów dot. wymagań PCI DSS. W tym poście opiszemy, jak wykorzystać automatyzację, aby zmniejszyć trud ręcznego i powtarzalnego zbierania dowodów. Pomoże Ci to bardziej skoncentrować się na architekturze zgodności, a nie na gromadzeniu dowodów.
czytaj więcej  
Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.