AWS Free Tier obejmuje teraz 750 godzin bezpłatnych publicznych adresów IPv4 po rozpoczęciu poboru opłat za publiczny protokół IPv4

1 lutego 2024

Od dzisiaj AWS aktualizuje bezpłatną AWS Free Tier for Amazon Elastic Compute Cloud, bezpłatną przez 12 miesięcy, aby mogła obejmować 750 godzin korzystania z publicznego adresu IPv4 miesięcznie. Jeśli jesteś obecnym lub nowym klientem AWS Free Tier for Amazon EC2, otrzymasz 750 godzin korzystania z publicznego adresu IPv4 miesięcznie bezpłatnie przy uruchomieniu dowolnej instancji EC2 z publicznym adresem IPv4.

AWS Free Tier for Amazon EC2 dotyczy używanego publicznego adresu IPv4. Za korzystanie z publicznego adresu IPv4 powyżej 750 godzin miesięcznie będzie naliczana opłata w wysokości 0,005 USD za adres IP za godzinę, jak ogłoszono w artykule AWS News. Ceny za bezczynne publiczne adresy IPv4, które przydzielasz na swoim koncie, ale nie dołączasz do instancji EC2, nie ulegają zmianie. Adresy IPv4, które posiadasz i które wprowadzasz do AWS za pomocą Amazon BYOIP, będą nadal bezpłatne. Możesz śledzić wykorzystanie publicznego adresu IPv4 za pomocą AWS Cost Explorer, a także monitorować i kontrolować wykorzystanie publicznych adresów IPv4 za pomocą Public IP Insights. Możesz także zapoznać się z artykułem Identify and optimize public IPv4 address usage on AWS, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualizacja AWS Free Tier for Amazon EC2dotyczy wszystkich regionów komercyjnych AWS i regionów AWS China, a opłaty za publiczny adres IPv4 obowiązują we wszystkich regionach komercyjnych AWS, AWS China i AWS GovCloud (USA). Aby uzyskać więcej informacji na temat AWS Free Tier, odwiedź stronę z często zadawanymi pytaniami na temat AWS Free Tier. Aby dowiedzieć się więcej o cenach publicznych adresów IPv4, przejdź na stronę Cennik Amazon VPC. Aby zobaczyć listę usług korzystających z publicznych adresów IPv4, zapoznaj się ze stroną dokumentacji Amazon VPC.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.