Amazon VPC IP Address Manager dodaje darmowy poziom funkcji, w tym Amazon VPC IP Address Manager

25 stycznia 2024

Twórcy AWS przedstawiają nowy poziom funkcji, Free Tier for VPC IP Address Manager (IPAM), które pomogą Ci rozpocząć zadania związane z zarządzaniem adresami IP.

Zawiera funkcje planowania publicznych adresów IP, a także funkcję Public IP Insights, która zapewnia ujednolicony widok wykorzystania publicznego protokołu IPv4. Jeśli jesteś już posiadaczem usługi IPAM, stanie się ona teraz Advanced Tier i będziesz mógł nadal korzystać z jej funkcji bez żadnych zmian w kosztach usługi IPAM.

W przypadku Free Tier możesz korzystać z funkcji planowania publicznych adresów IP w ramach konta AWS i regionu, w którym utworzono usługę IPAM. Na przykład możesz przenieść własne adresy IP (BYOIP) do AWS lub udostępnić ciągłe bloki IPv6 dostarczone przez Amazon i używać ich z zasobami takimi jak instancje EC2 lub VPC na swoim koncie AWS. Dodatkowo, wraz z tą premierą, statystyki dotyczące publicznego adresu IP zostały rozszerzone. Wszyztko po to, aby zapewnić ujednolicony widok publicznych adresów IPv4 na kontach i regionach AWS. Możesz użyć usługi Public IP Insights, aby zidentyfikować adresy IPv4, które nie są używane lub wykorzystywane nieefektywnie i zoptymalizować wydatki na publiczne adresy IPv4. W przypadku innych zadań związanych z zarządzaniem adresem IP, takich jak audyty retrospektywne lub planowanie adresów IP na dwóch lub więcej kontach lub regionach AWS, użyj Advanced Tier.

Usługa The Free Tier of IPAM jest dostępna we wszystkich regionach AWS, z wyjątkiem regionów Chin (Pekin, obsługiwany przez Sinnet) i Chin (Ningxia, obsługiwany przez NWCD). Aby dowiedzieć się więcej o tym, co obejmuje każdy poziom IPAM i o cenach, przejdź do karty IPAM na stronie cennika VPC. Aby rozpocząć korzystanie z usługi IPAM, zapoznaj się ze stroną Co to jest usługa IPAM w naszej dokumentacji.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.