Konsultacje wdrożeniowe rozwiązań AI & Machine Learning i utrzymanie administracyjne infrastruktury QuarticON

28 czerwca 2023

Konsultacje wdrożeniowe rozwiązań AI & Machine Learning i utrzymanie administracyjne infrastruktury QuarticON

QuarticOn to firma technologiczna, która dostarcza sklepom online nowoczesne rozwiązania w modelu Software as a Service (SaaS) celem usprawnienia ich funkcjonowania poprzez automatyzację działań marketingowych i personalizację dostępnej oferty. Głównym atutem firmy jest nowoczesna technologia, która bazuje na wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji i machine learning, umożliwiających działanie usług w czasie rzeczywistym i przy minimalnym udziale zasobów ludzkich.

Zapotrzebowanie i współpraca

W 2021 roku, Firma QuarticOn otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) dofinansowanie w wysokości 4,7 mln zł (całkowita wartość projektu 6,3 mln) na realizacje projektu AI Stylista Modowy (więcej o tym TUTAJ). Część tej kwoty wykorzystana została do migracji zasobów firmy do chmury AWS oraz na implementację niezbędnych narzędzi wpisujących się w podejście MLOps.

 

W ramach projektu, współpracujemy z Klientem świadcząc usługi konsultacyjno – wdrożeniowe, między innymi przy konfiguracji instancji EC2 P4d wyposażonej w procesory graficzne NVIDIA A100 Tensor Core, która przeznaczona jest do pracy opartej na uczeniu maszynowym (Machine Learning). Instancje te dedykowane są przede wszystkim analitykom i programistom, którzy rozwijają technologie oparte o Machine Learning. Firma QuarticOn wykorzystuje je w projekcie AI Stylisty Modowego, w procesie głębokiego uczenia AI na około 5 milionach obrazów ubrań. Na ich podstawie sieć neuronowa uczy się jak  komponować zestawy ubrań z dostępnego asortymentu, aby tworzyły spójną stylizację na różne okazje. Następnie AI identyfikuje zebrane stylizacje i pozyskuje wiedzę dotyczącą obowiązujących trendów. Wyzwaniem dla wykorzystywanych instancji jest bardzo duże obciążenie wynikające z rzadko spotykanej, ogromnej ilości parametrów analizowanych obrazów, tj. zróżnicowanej, często bardzo wysokiej rozdzielczości zdjęć, które reprezentowane są w postaci 3 macierzy pixeli dla każdego kanałów RGB. Cały proces uczenia polega na optymalizacji struktury sieci poprzez wykonywanie ciągłych eksperymentów. Jeden cykl uczenia, czyli „przejścia” po wszystkich obrazach wynosi kilka dni. Ze względu na optymalizację kosztów, Instancje uruchamiane są na żądanie w różnych konfiguracjach, tylko wtedy, kiedy zaplanowany został kolejny proces optymalizacji sieci.

 

Druga część infrastruktury Klienta to autoskalowalne zasoby, odpowiadające za wysoką dostępność aplikacji, która dostarcza wyniki analizy Stylisty Modowego AI do sklepów internetowych klientów firmy Quarticon.

Podsumowanie

Nasza współpraca zaowocowała optymalizacją kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury, a usługi konsultacyjne, które świadczymy, przyczyniły się do sprawnego wdrożenia rozwiązań dedykowanych uczeniu maszynowemu. Ponadto świadczymy dla firmy QuarticOn usługi całodobowej opieki administracyjnej dla całej infrastruktury.

 

PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zobacz również:

Rozwiązanie problemów i zwiększenie efektywności dla Oferteo

Projekt i budowa infrastruktury opartej o mikroserwisy i kontenery dla Pagaspot, finansowanej z funduszu AWS dla startupów

Wdrożenie narzędzia automatyzującego budowę kolejnych infrastruktur dla firmy Flying Bisons

Ogólnokrajowe call center, oparte na chmurze AWS

Budowa infrastruktury opartej na technologii Kubernetes i opieka nad zasobami

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.