Sklep Magento w Amazon Web Services

10 lipca 2018
Sklep Magento w Amazon Web Services

Sklep Magento w Amazon Web Services? Czemu nie! Każdy właściciel sklepu ecommerce stara się robić wszystko, by jego witryna miała szybki czas reakcji i była dopasowana do potrzeb potencjalnych klientów. Zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy ruch na sklepie jest największy, chcemy, by nasz sklep był niezawodny, a współczynnik konwersji wzrastał. Dobry sklep internetowy powinien zmieniać się wraz z rozwojem firmy. Jak to wszystko uzyskać? Najlepiej skorzystać z usług Amazon Web Services!

 

Sklep Magento w Amazon Web Services – najlepszy wybór dla Twojego ecommerce!

Zanim dowiecie się wszystkiego o usługach, jakie oferuje Amazon, warto co nieco nadmienić o oprogramowaniu Magento dla sklepów e-commerce. Czym się wyróżnia spośród innych systemów? Przede wszystkim oferuje dużo więcej funkcji, a możliwości jego rozbudowy są ogromne. Jest to jedna z najbardziej elastycznych i wydajnych platform e-commerce, choć trzeba też przyznać, że jej obsługa jest nieco trudniejsza niż w przypadku np. PrestaShopu. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu nie jest jedynie oprogramowanie sklepu, ale również idealna konfiguracja hostingu. Dzięki optymalnym ustawieniom możemy skrócić czas reakcji serwera i umożliwić wyświetlanie tysięcy zdjęć produktów oraz przyjmowanie nawet 400 tysięcy zamówień w ciągu dnia. Mamy więc zwiększoną wydajność sklepu, a co za tym idzie – również więcej odwiedzających, wyższy współczynnik konwersji i niższe koszty hostingu.

Czym wyróżnia się Amazon? Jest to największy i najpopularniejszy serwis, który oferuje usługi w modelu cloud. Korzysta z niego wiele znanych w świecie firm, takich jak Adobe, Autodesk, Netflix czy Pinterest. Kilkuletnie doświadczenie z klientami pozwoliło firmie stworzyć optymalną kombinację buforowania danych, konfigurację sprzętu oraz oprogramowania. A wszystko po to, by przyspieszyć czasy reakcji i zwiększyć moc przetwarzania w celu obsługi dużej liczby odsłon oraz zamówień w ciągu jednego dnia.

 

Co oferuje nam Amazon?

Dla wszystkich, którzy skorzystają z hostingu sklepu internetowego w oparciu o AWS, firma przygotowała wiele narzędzi i usług, dzięki którym zoptymalizujemy sklep do potrzeb rozwijającego się biznesu.

Wśród wielu usług na uwagę zasługuje przede wszystkim Elastic Compute Cloud (EC2). Jest to elastyczna usługa, która dostarcza nam skalowalną moc obliczeniową w chmurze. Mechanizm AutoScaling pozwala nam na skalowanie wielkości instancji EC2 w górę lub w dół, w zależności od naszych potrzeb. Dodatkowo dzięki płatności typu „pay-as-you-go” opłaty pobierane są tylko za to, czego w danej chwili używamy.

Ci, którzy mają problem z obciążeniem, wynikającym z ruchu przychodzących aplikacji Web, również nie powinni się martwić. Amazon poradził sobie z tym problemem, tworząc Elastic Load Balancing, czyli automatyczne równoważenie obciążenia poprzez rozprowadzanie ruchu aplikacji pomiędzy różnymi instancjami EC2.

Kolejnym ułatwieniem dla sklepów internetowych jest Amazon CloudFront. Usługa ta umożliwia szybkie ładowanie zdjęć czy filmów właściwie w każdej lokalizacji. Pliki kopiowane są na serwerach rozsianych po całym świecie. Dzięki temu osoba przeglądająca Twoją stronę w Ameryce czy Europie korzysta z serwera znajdującego się w najbliższej lokalizacji, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na załadowanie multimediów.

Amazon udostępnia swoim klientom także relacyjną bazę danych w chmurze – Amazon Relational Database Service (RDS), którą można łatwo obsługiwać, konfigurować i skalować w zależności od naszych potrzeb.

Warto wspomnieć też o usłudze sieciowej DNS, jaką jest Amazon Route 53. Podobnie jak inne usługi, możemy ją dowolnie skalować. Przy jej pomocy zarejestrujemy nazwy domen czy sprawdzimy stan zasobów i dostępność naszej strony.

A jeśli już mowa o zasobach, wśród usług Amazona znajdziemy też magazyn internetowy (Amazon Simple Storage Service), który używany jest do przechowywania krótko- i długoterminowego. Z kolei do przechowywania, obsługi i skalowania pamięci podręcznej służy nam Amazon ElastiCache.

Tak pokrótce przedstawiają się podstawowe usługi Amazon Web Services. Oczywiście w ofercie firmy znajduje się ich dużo więcej. Te jednak powinny nas najbardziej interesować, jeśli zależy nam na szybkości działania sklepu internetowego.

 

Jakie są zalety usług Amazon Web Services w kontekście Magento?

Każdy, kto decyduje się na hosting dla sklepu ecommerce przede wszystkim patrzy na wszystkie korzyści, jakie zaoferuje mu firma hostingowa. W przypadku Amazona, tych korzyści jest naprawdę wiele. Chcecie je poznać?

Przede wszystkim, co ważne jest dla wielu rozwijających firm, mamy tu do czynienia z niezwykłą elastycznością usług, które doskonale ze sobą współpracują. API pozwala tworzyć na żądanie nowe instancje, loadbalancer, zewnętrzną bazę danych (RDS) i magazyn danych (NFS). Zarządzanie serwerami jest niezwykle łatwe i szybkie. Jeśli chcemy zyskać więcej mocy, pamięci czy przestrzeni serwerowej, wystarczy, że zmienimy typ instancji. Procesy te można automatyzować – będą się działy bez naszego udziału.

Usługi Amazon charakteryzują się także niezwykłą szybkością wdrażania. Zwiększenie pamięci czy miejsca na dysku twardym w zwykłych firmach hostingowych wiąże się zwykle z wieloma komplikacjami, ponieważ musimy „wypożyczyć” serwer na dłuższy czas, co też wiąże się z większymi kosztami. Na szczęście w Amazonie możemy natychmiastowo uruchomić, skonfigurować i przetestować nową instancję. Przy pomocy jednego kliknięcia możemy też wykonać kopię zapasową instancji i zrobić test całego systemu. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne, gdy nasza firma się rozwija, wprowadzamy nowe oferty i promocje czy po prostu chcemy zaktualizować sklep.

Wydajność to kolejna cecha AWS. Duża prędkość, a także wydajny magazyn danych  „Elastic Block Storage„. Możemy liczyć też na większą niezawodność niż w przypadku innych firm hostingowych na całym świecie.

Warto zauważyć, że Amazon cały czas inwestuje w swoje centra danych, tak by zapewnić najlepszą infrastrukturę. Nie musimy się więc martwić, że nasz sklep w pewnym momencie po prostu przestanie działać. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy, nadal będziemy online, tylko ze zredukowaną pojemnością. Tak też było w przypadku, gdy główna serwerownia Amazon w USA padła po awarii prądu. Wówczas firmy takie jak Reddit czy WordPress.com nadał działały, w trybie „tylko do odczytu”. Doskonale wiemy, jak ważne jest ciągłe działanie strony. Standardowe oferty hostingowe nie radzą sobie z takimi problemami, co oznacza zatrzymanie działania witryny na dłuższy czas. Odbija się to znacznie na zyskach sklepu. Dzięki chmurom hostingowym, takim jak AWS, nasz sklep wciąż będzie przynosić dochody, mimo ograniczonej funkcjonalności.

Wybierając firmę hostingową, jednym z ważniejszych elementów, na jaki zwracamy uwagę, jest cena usług. W Amazonie płacisz tylko za te usługi, które wykorzystujesz. Jeśli posiadasz duży sklep, możesz dowolnie dostosować infrastrukturę serwera w zależności od wielkości ruchu czy liczby użytkowników. Przy standardowych ofertach hostingowych płacimy zwykle za plan roczny lub 2-letni – nawet, jeśli nasza firma się zmienia i rozwija. Jednak trendy w branży e-commerce, ruch oraz popyt na usługi są dynamiczne, co również powinno odbijać się na hostingu. Na szczęście AWS pomaga utrzymać niskie koszty, skalując infrastrukturę w zależności od potrzeb biznesowych.

I ostatnia ważna rzecz, czyli bezpieczeństwo, które jest tutaj na wysokim poziomie. Amazon może się pochwalić licznymi audytami SAS70 typu II, a także sprawozdaniami z kontroli, które są przeprowadzane zgodnie z międzynarodowymi standardami audytu –  SSAE 16, jak i ISAE 3402. Ponadto firma AWS uzyskała certyfikat ISO 27001 i została z powodzeniem sprawdzona jako dostawca usług poziomu 1 zgodnie ze standardami bezpieczeństwa danych (DSS) w sektorze kart płatniczych. Infrastruktura AWS mieści się w kontrolowanych centrach danych na całym świecie, do których nie mają dostępu osoby nieupoważnione. Wszystkie usługi i funkcje serwisu ograniczają nieautoryzowany dostęp.

 

Dlaczego nie warto się wahać i zdecydować się na Amazon Web Services?

Jednym z powodów powstawania wątpliwości jest chyba brak wiedzy. Administratorzy obawiają się tego, co nowe i „inne”, bo nie ukrywajmy – rozwiązania Amazona różnią się od tradycyjnych rozwiązań hostingowych, choć w rzeczywistości niewiele. Nikt nie lubi ryzykować kosztów związanych z „bawieniem się”, by wypróbować wszystkie możliwości AWS i sprawdzić jak on działa. Ale nie martwcie się! AWS oferuje całkowite wsparcie w działaniu Waszego sklepu, a my – Hostersi – jako oficjalny partner i reseller AWS pomożemy stworzyć odpowiednią infrastrukturę za Was.  Możecie też użyć kalkulatora AWS, by oszacować wszystkie koszty usług, ale lepiej poprosić nas o zrobienie takiej kalkulacji.

 

Pytania? Skontaktuj się z nami

 

 

 

Zobacz również:

Hosting ecommerce dla sklepu internetowego
Przeniesienie sklepu internetowego do chmury
Infrastruktura serwerowa bez tajemnic. Serwer dedykowany, VPS, czy chmura?
Hosting kampanii sprzedażowych ecommerce
Zarządzenie serwerami i optymalizacja dla Olive.pl
Szybkość działania sklepu a konwersja

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.