Zarządzenie serwerami i optymalizacja dla Olive.pl

8 listopada 2015

Zarządzenie serwerami i optymalizacja dla Olive.pl

Zarządzanie serwerami i optymalizacja wraz z hostingiem dedykowanym to podstawowe usługi, które świadczymy dla platformy sprzedażowej Olive.pl. Dzięki temu Olive.pl może jeszcze skuteczniej realizować cele sprzedażowe.

 

Opis projektu Olive.pl – zarządzenie serwerami i optymalizacja

Dla platformy e-commerce Olive.pl, należącej do F.H.U. VMP i specjalizującej się w sprzedaży bielizny oraz ubrań dla kobiet i mężczyzn, świadczymy usługi hostingu dedykowanego oraz opieki administracyjnej. Platforma sprzedaży Olive.pl została nominowana w 2015 r. do udziału w prestiżowym konkursie Ekomersy, premiującym najlepsze praktyki e-commerce w kraju

 

Wyzwanie

Przeprowadzona przez nas analiza wykazała, że rosnący ruch użytkowników platformy Olive.pl, mógłby powodować przeciążenie serwerów. Dodatkowo, baza danych na tradycyjnych dyskach HDD, mogłaby mieć problemy z wydajnością, co w konsekwencji mogłoby prowadzić do niedostępności platformy Olive.pl.

 

Realizacja

Po analizie projektu pod kątem stale rosnącej liczby użytkowników oraz dostępności w Internecie, zaproponowaliśmy hosting dedykowany wraz z optymalizacją serwera i opieką administracyjną.

Na potrzeby Olive.pl zaproponowaliśmy serwer dedykowany w wydajnej konfiguracji z szybkimi dyskami typu SSD. W ramach prac zastosowaliśmy również dostarczoną przez Klienta konfigurację serwera www, zaprojektowaną z myślą o wysokiej dostępności i silnie obciążonych serwerach, a także skonfigurowaliśmy usługę PHP5-FPM oraz akcelerator APC, dzięki którym serwis ładuje się znacznie szybciej. By zapewnić niezakłóconą dostępność platformy sprzedażowej Olive.pl w sieci, Hostersi zaproponowali także usługę opieki administracyjnej. Zespół techniczny Hostersów czuwa nad bezpieczeństwem i wydajnością infrastruktury wspomnianego serwisu, błyskawicznie reagując na ewentualne nieprawidłowości i zagrożenia

 

Korzyści biznesowe

Hosting dedykowany wraz z opieką administracyjną pozwala na nieprzerwaną pracę platformy sprzedażowej Olive.pl. Dodatkowo, wysoka wydajność infrastruktury serwisu przekłada się na szybszy czas ładowania Olive.pl oraz bezproblemową obsługę dużego ruchu użytkowników.

 

Rekomendacja klienta

Dzięki wsparciu Hostersi Sp. z o.o., platforma Olive.pl może jeszcze skuteczniej realizować cele sprzedażowe, a dostępność i bezawaryjność serwisu zapewniają stabilność prowadzonego biznesu.

Piotr Grochowski, właściciel Olive.pl

 

Pobierz

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.