Kategorie kosztów AWS obsługują wymiar „Typ użytkowania”.

17 sierpnia 2023

Kategorie kosztów AWS dodały do swoich reguł nowy wymiar „Typ użytkowania”. Możesz teraz używać siedmiu typów wymiarów podczas tworzenia reguł kategorii kosztów: „Powiązane konto”, „Typ opłaty”, „Usługa”, „Typ użytkowania”, „Tagi alokacji kosztów”, „Region” i inne „Kategoria kosztów”.

Kategorie kosztów AWS to funkcja w pakiecie produktów AWS Cost Management, która umożliwia grupowanie informacji o kosztach i wykorzystaniu w sensowne kategorie w zależności od potrzeb. Możesz tworzyć niestandardowe kategorie i mapować informacje o kosztach i użytkowaniu do tych kategorii na podstawie reguł zdefiniowanych przez Ciebie przy użyciu różnych wymiarów, takich jak konto, tag, usługa, rodzaj opłaty, a nawet inne kategorie kosztów. Po skonfigurowaniu i włączeniu kategorii kosztów będziesz mieć możliwość przeglądania i zarządzania informacjami o kosztach i wykorzystaniu AWS według tych kategorii w usługach zarządzania kosztami AWS, np. kontrolowanie limitu wydatków dla określonej kategorii kosztów za pomocą AWS Budget, zrozumienie własności wydatków na poziomie kategorii kosztów w AWS Cost Explorer i AWS Cost and Usage Report (CUR). Kategorie kosztów można zastosować do kosztów i wykorzystania AWS na początku miesiąca lub z mocą wsteczną do 12 miesięcy. Dodanie nowego wymiaru („Rodzaj użycia”) do istniejącej listy zwiększa elastyczność klientów w tworzeniu reguł kategoryzacji kosztów.

Kategorie kosztów są udostępniane bezpłatnie, a sama funkcja jest dostępna we wszystkich regionach komercyjnych. Aby rozpocząć korzystanie z kategorii kosztów, odwiedź stronę ze szczegółowymi informacjami o kategoriach kosztów AWS (AWS Cost Categories) i AWS Cost Categories FAQs - Amazon Web Services.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.