Amazon OpenSearch Serverless obsługuje teraz TLS 1.3 i utajnianie z wyprzedzeniem

5 czerwca 2024

Twórcy z radością ogłaszają, że Amazon OpenSearch Serverless oferuje teraz ulepszone opcje bezpieczeństwa dla obciążeń dzięki obsłudze Transport Layer Security (TLS) w wersji 1.3.

OpenSearch Serverless to bezserwerowa opcja usługi Amazon OpenSearch Service, która ułatwia wykonywanie zadań związanych z wyszukiwaniem i analizą bez konieczności myślenia o zarządzaniu infrastrukturą.

Kolekcja OpenSearch Serverless to grupa indeksów OpenSearch, które współpracują ze sobą w celu obsługi określonego obciążenia lub przypadku użycia. Klienci OpenSearch i interfejs API mogą teraz łączyć się z punktem końcowym kolekcji przy użyciu protokołu TLS w wersji 1.3. Wersja TLS 1.3 zapewnia zwiększone bezpieczeństwo i wydajność w porównaniu ze starszymi wersjami TLS. Ponadto punkty końcowe gromadzenia danych obsługują teraz doskonałą tajemnicę przekazywania, co zapewnia dodatkową ochronę przed podsłuchiwaniem zaszyfrowanych danych.

Usługa Amazon OpenSearch Serverless jest chroniona przez globalne procedury bezpieczeństwa sieci AWS i oferuje bezpieczeństwo punktów końcowych, zapewniając predefiniowane zasady TLS, które pomogą klientom szyfrować ruch od początku do końca poprzez egzekwowanie protokołu HTTPS. Wraz z tą premierą zaleca się, aby klienci zaczęli korzystać z protokołu TLS 1.3 w celu poprawy stanu zabezpieczeń. Więcej informacji na temat opcji TLS można znaleźć w dokumentacji.

Obsługa większych obciążeń i kolekcji dla OpenSearch Serverless jest teraz dostępna w 8 regionach na całym świecie: Wschodnie stany USA (Ohio), Wschodnie stany USA (płn. Wirginia), Zachodnie stany USA (Oregon), Azja i Pacyfik (Singapur, Sydney, Tokio), Europa (Frankfurt, Irlandia). Aby dowiedzieć się więcej o OpenSearch Serverless, zapoznaj się z dokumentacją.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.