Usługa Amazon OpenSearch Serverless jest teraz powszechnie dostępna

6 lutego 2023

Teraz powszechnie dostępna, Amazon OpenSearch Serverless to nowa, bezserwerowa opcja dla usługi Amazon OpenSearch.

OpenSearch Serverless usprawnia proces uruchamiania zadań wyszukiwania i analizy w skali petabajtów bez konieczności konfigurowania, zarządzania lub skalowania klastrów OpenSearch.

OpenSearch Serverless automatycznie zaopatruje i skaluje podstawowe zasoby, aby zapewnić szybkie pozyskiwanie danych i odpowiedzi na zapytania nawet w przypadku najbardziej wymagających i nieprzewidywalnych obciążeń. Co ważne, w OpenSearch Serverless płacisz tylko za wykorzystane zasoby.

OpenSearch Serverless rozdziela moc obliczeniową i pamięć masową. Oddziela również komponenty indeksowania (pobierania) od komponentów wyszukiwania (zapytań), przy czym Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) jest podstawowym magazynem danych dla indeksów. Dzięki tej oddzielonej architekturze OpenSearch Serverless może skalować funkcje wyszukiwania i indeksowania niezależnie od siebie i niezależnie od indeksowanych danych w Amazon S3.

Wcześniej dostępny w wersji zapoznawczej, w OpenSearch Serverless został wprowadzony szereg ulepszeń, w tym obsługa skalowania i dostępność w trzech dodatkowych regionach. OpenSearch Serverless jest teraz dostępny w ośmiu regionach AWS na całym świecie: Wschodnie Stany Zjednoczone (Ohio, północna Wirginia), Zachodnie Stany Zjednoczone (Oregon), Azja i Pacyfik (Singapur, Sydney, Tokio), Europa (Frankfurt, Irlandia).

Aby rozpocząć, zapoznaj się z dostępnymi źródłami:

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.