Usługa Amazon OpenSearch Serverless jest teraz powszechnie dostępna

6 lutego 2023

Teraz powszechnie dostępna, Amazon OpenSearch Serverless to nowa, bezserwerowa opcja dla usługi Amazon OpenSearch.

OpenSearch Serverless usprawnia proces uruchamiania zadań wyszukiwania i analizy w skali petabajtów bez konieczności konfigurowania, zarządzania lub skalowania klastrów OpenSearch.

OpenSearch Serverless automatycznie zaopatruje i skaluje podstawowe zasoby, aby zapewnić szybkie pozyskiwanie danych i odpowiedzi na zapytania nawet w przypadku najbardziej wymagających i nieprzewidywalnych obciążeń. Co ważne, w OpenSearch Serverless płacisz tylko za wykorzystane zasoby.

OpenSearch Serverless rozdziela moc obliczeniową i pamięć masową. Oddziela również komponenty indeksowania (pobierania) od komponentów wyszukiwania (zapytań), przy czym Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) jest podstawowym magazynem danych dla indeksów. Dzięki tej oddzielonej architekturze OpenSearch Serverless może skalować funkcje wyszukiwania i indeksowania niezależnie od siebie i niezależnie od indeksowanych danych w Amazon S3.

Wcześniej dostępny w wersji zapoznawczej, w OpenSearch Serverless został wprowadzony szereg ulepszeń, w tym obsługa skalowania i dostępność w trzech dodatkowych regionach. OpenSearch Serverless jest teraz dostępny w ośmiu regionach AWS na całym świecie: Wschodnie Stany Zjednoczone (Ohio, północna Wirginia), Zachodnie Stany Zjednoczone (Oregon), Azja i Pacyfik (Singapur, Sydney, Tokio), Europa (Frankfurt, Irlandia).

Aby rozpocząć, zapoznaj się z dostępnymi źródłami:

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.