Amazon Detective rozszerza badania w celu wykrycia nowych zagrożeń

14 września 2023

Amazon Detective obsługuje teraz badania bezpieczeństwa w zakresie monitorowania środowiska wykonawczego Amazon GuardDuty EKS Runtime Monitoring, ochrony GuardDuty RDS i ochrony Lambda.

GuardDuty i Detective stanowią część szerokiego zestawu w pełni zarządzanych usług bezpieczeństwa AWS, które pomagają klientom identyfikować potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą szybko reagować. W ten sposób zespoły ds. bezpieczeństwa mogą skupić się na zadaniach o najwyższej wartości.

GuardDuty EKS Runtime Monitoring pogłębia wykrywanie zagrożeń w obciążeniach usługi Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) podczas gdy GuardDuty RDS Protection pomaga klientom chronić dane przechowywane w bazach danych Amazon Aurora, a GuardDuty Lambda Protection pomaga klientom wykrywać zagrożenia dla aplikacji bezserwerowych. Detective automatycznie zbiera dane dziennika z zasobów klienta i wykorzystuje uczenie maszynowe, analizę statystyczną i teorię grafów do tworzenia interaktywnych wizualizacji. Pomagają one klientom analizować, badać i szybko identyfikować pierwotną przyczynę potencjalnych problemów z bezpieczeństwem lub podejrzanych działań.

Aby rozpocząć, możesz aktywować każdą ochronę w konsoli GuardDuty, a Detective automatycznie dołączy ustalenia z nowych wykryć do grup ustaleń, które łączą inne ustalenia dotyczące bezpieczeństwa AWS, aby usprawnić Twoje dochodzenia. Ceny usług opierają się na ilości danych pobranych w wyniku ustaleń GuardDuty oraz innych usług rejestrowania AWS. W każdej chwili możesz sprawdzić ceny na stronie cennika Detective.

Rozszerzone możliwości dochodzeniowe są już dostępne dla wszystkich istniejących i nowych kont Detective oraz we wszystkich regionach AWS, w których dostępny jest Detective, w tym w regionach AWS GovCloud (USA). Możesz rozpocząć 30-dniowy bezpłatny okres próbny Detective w konsoli zarządzania AWS. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę produktową Amazon Detective.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.