Zarządzanie serwerami dedykowanymi systemu SARE

29 lutego 2008

Zarządzanie serwerami dedykowanymi

Zarządzanie serwerami dedykowanymi, hosting i czuwanie nad niezawodnością aplikacji należą do obowiązków Hostersów w ramach współpracy z firmą SARE.

 

Zarządzanie serwerami dedykowanymi systemu SARE – opis projektu

System SARE to unikalne na polskim rynku profesjonalne narzędzie do e-mail marketingu, będące autorskim rozwiązaniem firmy SARE SA. System oferuje ogromne korzyści e-marketingowe związane z obsługą komunikacji newsletterowej, wysyłkami biuletynów i mailingów oraz wiadomości SMS, a także gromadzeniem i zarządzaniem bazami danych.
System wykorzystywany jest w programach lojalnościowych, kampaniach reklamowych, komunikacji wewnętrznej, relacjach inwestorskich, działaniach public relations, a także zapewnia stały kontakt z klientami oraz użytkownikami serwisów www.

System SARE działa w modelu SaaS. Wymaga więc niezawodnej infrastruktury serwerowej, na której utrzymywana jest cała aplikacja i przechowywane w niej dane.

Wyzwanie

System SARE służy nie tylko do wysyłki mailingów. W aplikacji przechowywane są również kreacje wysyłanych wiadomości, zaawansowane raporty ze realizowanych kampanii oraz bazy adresowe zawierające między innymi dane osobowe.
System wymaga bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań hostingowych, charakteryzujących się dużą elastycznością. Związane jest to z rozwojem samej aplikacji, która sukcesywnie wzbogacana jest o nowe funkcjonalności, ale również z ilością danych generowanych przez samych jej użytkowników.

Realizacja

Hostersi są dostawcą hostingu dla systemu SARE od początku jego istnienia. Zarządzają serwerami dedykowanymi, na których przechowywana jest aplikacja oraz gromadzone przez jej użytkowników dane. Hostersi dbają o zabezpieczenie tych danych. Doradzają w wyborze architektury serwerowej spełniającej bieżące wymagania aplikacji SARE.
Współpraca Hostersów i firmy SARE rozpoczęła się od doradztwa i zaprojektowania infrastruktury serwerowej. Z uwagi na stały rozwój zasobów, zdecydowano się na rozwiązania dedykowane, w pełni skalowalne. Hostersi i zespół techniczny SARE stale monitorują obciążenie aplikacji SARE i wydajność serwerów, by z odpowiednim wyprzedzeniem modyfikować parametry techniczne serwerów.
System SARE umożliwia użytkownikom przechowywanie w nim baz kontaktowych. W większości są to bazy zawierające dane osobowe. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, bazy te powinny być szczególnie chronione. Taką ochronę zapewniają Hostersi w ramach usługi hostingu danych osobowych.
Bazy kontaktowe przechowywane są na odrębnym serwerze, który posiada dodatkowe zabezpieczenia. Warto dodać, że wszystkie serwery SARE zlokalizowane są w Hostersi Data Center ? własnej serwerowni Hostersów, spełniającej wysokie wymagania Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Serwerownia posiada wysoki poziom zarówno zabezpieczeń fizycznych,jak i logicznych.

Korzyści biznesowe

Zaprojektowana skalowalna architektura serwerowa umożliwia stały rozwój aplikacji SARE, w tym danych gromadzonych przez jej użytkowników. Stała opieka administracyjna ze strony Hostersów zapewnia z kolei najwyższy poziom bezawaryjności i bezpieczeństwa całego systemu SARE.

W ramach usługi hostingu danych osobowych, Hostersi dbają o wysoki poziom zabezpieczeń baz danych osobowych gromadzonych w SARE. Jako jedna z nielicznych firm hostingowych w Polsce, Hostersi współdzielą odpowiedzialność za tego typu dane, podpisując umowę o powierzenie przetwarzania danych.

Rekomendacja klienta

System SARE stale się rozwija, stąd rosną również wymagania hostingowe umożliwiające zabezpieczenie funkcjonowania naszych usług. Ponadto bardzo istotne jest dla nas zapewnienie najwyższego poziomu ochrony przechowywanych w systemie danych osobowych. Cenimy sobie ekspercki poziom wiedzy zespołu administratorów firmy Hostersi, elastyczność w działaniu oraz profesjonalny poziom obsługi klienta. Z wielką satysfakcją polecamy Hostersów jako rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Krzysztof Dębowski, dyrektor zarządzający SARE SA.

 

Pobierz

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.