Usługi hostingowe dla serwisu Teczki.pl

25 lutego 2010

usługi hostingowe

Dla naszego Klienta, firmy Wypiór, świadczymy usługi hostingowe oraz doradztwa technologicznego. Dzięki naszym działaniom optymalizacyjnym, strona obsłużyła wzmożony ruch internautów.

 

Usługi hostingowe dla serwisu Teczki.pl – opis projektu

Firma ?Wypiór? prezentuje swoja ofertę handlowa na serwisie internetowym WWW.WYPIOR.PL. Jest ona wyłącznym przedstawicielem galanterii skórzanej firmy TREULEBEN BISCHOF w Polsce.

 

Wyzwanie

Posiadając w swojej ofercie między innymi skórzane teczki, firma „Wypiór” posiada alias www.teczki.pl. W roku 2005 Gazeta „Wprost”, w związku z teczkami tajnych służb PRL, zamieściła na okładce swojego 3. numeru artykuł o tym samym tytule: „www.teczki.pl”.

usługi hostingowe

Fotografia okładki numeru 3 z 2005r. gazety ?Wprost?

Tytuł artykułu od razu zwrócił uwagę czytelników, którzy skojarzyli go z adresem internetowym firmy „Wypiór”. Zbieżność wywołała nieoczekiwany wzrost zainteresowania aliasem firmy (www.teczki.pl).

Na serwisie zaobserwowaliśmy skoki ruchu dochodzące aż do 60 Mbitów na sekundę, w porównaniu z 0,2 Mbitami zanotowanymi przed publikacją. Chwilowy 300-krotny wzrost transferu był imponujący. Skala wzrostu obrazuje także 43-krotny wzrost uśrednionego dziennego transferu danych z 6MB przed publikacja, do 260MB po jej zakończeniu.

Skoki ruchu na serwisie internetowym w 2005 roku obrazuje wykres:

usługi hostingowe

 

Realizacja

Zespół administratorów na bieżąco monitorował szybkość ruchu na serwisie internetowym. Wymagał on szczególnej uwagi w momencie wzmożonego ruchu internautów na stronie. Zaproponowane optymalne rozwiązania, błyskawicznie reagowały na gwałtowny wzrost obciążenia strony www. Dzięki stałej dyspozycyjności naszego zespołu administratorów, strona www.teczki.pl była pod ich 24-godzinnym nadzorem.?

 

Korzyści biznesowe

Dostępność i stabilność serwisu www.teczki.pl, jako aliasu firmy „Wypiór”, nie została zakłócona, mimo że serwis znacząco przekroczył przewidywany transfer danych na sekundę.

Nagły wzrost zainteresowania aliasem firmy wymagał szczególnej uwagi naszych administratorów.

Automatyczny system ostrzegania przed niespodziewanym wzrostem transferu danych przez serwis internetowy daje możliwość błyskawicznego przekazania informacji do klienta o spodziewanym przekroczeniu umownego limitu.Odpowiedni dobór infrastruktury technicznej i wolność zasobów sprawiają, że systemy są łatwo skalowalne. Dzięki temu błyskawicznie dostosowano się do potrzeb serwisu, bez względu na zaistniałą sytuację. Dostępność i bezawaryjność serwisu klienta jest kwestią najważniejszą. Dlatego też, w wyniku gwałtownego skoku ruchu na stronie, zespół administratorów stale monitorował serwis i w razie jakichkolwiek komplikacji przystępował do odpowiednich działań. Administratorzy przydzielili większe zasoby, aby w możliwie najkrótszym czasie zapewnić maksymalną optymalizację funkcjonalności serwisu www.teczki.pl oraz jego pełną dostępność dla użytkowników.

 

Pobierz

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.