Hosting aplikacji online

28 września 2011

hosting aplikacji

Na rzecz firmy TC Concept, świadczyliśmy hosting aplikacji on-line wraz z opieką administracyjną oraz hostingiem według zaleceń GIODO.

 

Hosting aplikacji TC Concept – opis projektu

Firma TC Concept świadczy usługi doradztwa w zakresie controllingu, budżetowania i systemów premiowych. Do wspomagania realizacji tych zadań tworzy specjalistyczne oprogramowanie działające on-line. Zasoby aplikacji on-linowej przechowywane są na serwerze dedykowanym, który jest pod stałą opieką techniczną administratorów Hostersów.

Dostęp do aplikacji możliwy jest poprzez przeglądarkę WWW, po bezpiecznym zalogowaniu się przez użytkownika. Takie rozwiązanie gwarantuje nieograniczony dostęp do oprogramowania w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

 

Wyzwanie

Autorskie narzędzie firmy TC Concept wspomagające controlling, zarządzanie i budżetowanie działa w modelu SaaS (Software as a Service), czyli oprogramowania jako usługi. Na realizację przedsięwzięcia firma TC Concept pozyskała dotację z Unii Europejskiej z programu 8.1 Innowacyjna Gospodarka. Wyzwaniem było zaprojektowanie zarówno samej aplikacji, jak również modelu jej udostępnienia on-line, gwarantującego bezpieczne i niezakłócone korzystanie z systemu, ochronę przetwarzanych w nim danych, a także późniejszy jego rozwój.

hosting aplikacji

Widok konfiguracji aplikacji

 

Realizacja

Współpraca Hostersów z firmą TC Concept rozpoczęła się od doradztwa w zakresie rozwiązań hostingowych zapewniających bezpieczne i niezawodne działanie aplikacji on-line w modelu SaaS. By zaproponować najbardziej korzystną (od strony technicznej, ale i biznesowej) architekturę sprzętową, Hostersi udostępnili środowisko testowe. Optymalnym rozwiązaniem okazał się serwer dedykowany, który obsłuży dużą ilość zapytań do baz danych, pozwala na szczególną ochronę baz danych osobowych oraz skalowalność zasobów.

Dla wysokiej ochrony baz danych osobowych znajdujących się w aplikacji Hostersi zaproponowali usługę hostingu danych osobowych. Na dedykowanym serwerze wydzielono instancję bazy danych osobowych, do której dostęp zabezpieczony jest szyfrowanym połączeniem, uwierzytelnionym właściwym certyfikatem. Hostersi zaproponowali także opiekę administracyjną. Administratorzy stale monitorują ewentualne zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz dbają o aktualizację oprogramowania serwera. Dzięki czemu dostęp do zasobów serwera jest niezakłócony.

Korzyści biznesowe

Kompleksowe rozwiązania hostingowe zaproponowane przez Hostersów pozwoliły firmie TC Concept stworzyć kompletny produkt on-line. Zaproponowana i obsługiwana przez Hostersów infrastruktura serwerowa gwarantuje szybkość i niezawodność działania autorskiej aplikacji TC Concept, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa przetwarzanych w niej danych.

Podkreślenia wymaga również lokalizacja serwera dedykowanego we własnej serwerowni Hostersów. Hostersi Data Center posiada zabezpieczenia fizyczne i logiczne, określane jako wysokie wymagania GIODO. To jeden z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się tego typu obiektów na południu Polski.

Rekomendacja klienta

Stworzony dla naszych potrzeb i oczekiwań dedykowany hosting zapewnia nam dostęp do wysokiej klasy specjalistów, przy relatywnie niskich kosztach. Rozwiązania techniczne firmy Hostersi pozwoliły nam wprowadzić na rynek kompletny produkt w modelu SaaS, co doceniają nasi klienci. Wysoki poziom kompetencji, fachowość i rzetelność, elastyczność i indywidualne podejście do klienta pozwalają nam uznać Hostersi Sp. z o.o. jako godnego polecenia partnera.

Tomasz Kanarkowski, prezes zarządu TC Concept Sp. z o.o.

Pobierz

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.