Znamy wyniki szóstego badania serwisów e-commerce

30 czerwca 2021

Znamy wyniki szóstego badania serwisów e-commerce

Wyniki tegorocznej edycji badania szybkości ładowania wiodących platform e-commerce w Polsce pokazują, że większość serwisów, które były brane pod uwagę również podczas poprzedniej edycji badania, ma podobne czasy ładowania. Różnice mieszczą się w zakresie 0,3 – 1,5 sekundy. Tak naprawdę duży skok jeżeli chodzi o czas ładowania należy do olx.pl, który z 5,5 sekundy w 2019 roku przyspieszył do 3,1 sekundy w 2020. Najbardziej zwolnił serwis x-kom.pl (2019 – 2,2 sekundy, 2020 – 11,3 sekundy).

Badanie przeprowadzono w dniach 3-9.12.2020. Każdy pomiar wykonywany był co godzinę. Każda ze wskazanych stron testowana była z 3 lokalizacji: Frankfurt Amazon Web Services, Warszawa Oktawave, Rybnik Hostersi Data Center.

Spoglądając na liderów w tym zestawieniu to dwie pierwsze pozycje nieznacznie zwolniły w porównaniu z rokiem 2019, euro.com.pl o 0,3 sekundy, a bonprix.pl o 0,4 sekundy. Natomiast serwis znajdujący się na trzeciej pozycji castorama.pl przyśpieszył o 0,6 sekundy. Kolejny serwis, który również poprawił swój czas ładowania to olx.pl, który z 5,5 sekundy w 2019 roku przyspieszył do 3,1 sekundy w 2020. Najbardziej zwolnił serwis x-kom.pl, który w roku 2019 był gotowy do użycia w 2,2 sekundy, a dokładnie rok później czas oczekiwania na załadowanie strony wynosił 6,5 sekundy.

PRZEJDŹ DO PEŁNEGO RAPORTU

 

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.