Serwis olx.pl najbardziej przyśpieszył w 2020 roku

30 czerwca 2021

Serwis olx.pl najbardziej przyśpieszył w 2020 roku

Wyniki tegorocznej edycji badania szybkości ładowania wiodących platform e-commerce w Polsce pokazują, że większość serwisów, które były brane pod uwagę również podczas poprzedniej edycji badania, ma podobne czasy ładowania.

Różnice mieszczą się w zakresie 0,3 – 1,5 sekundy. Tak naprawdę duży skok jeżeli chodzi o czas ładowania należy do olx.pl, który z 5,5 sekundy w 2019 roku przyspieszył do 3,1 sekundy w 2020. Najbardziej zwolnił serwis x-kom.pl (2019 – 2,2 sekundy,
2020 – 11,3 sekundy).

Statystyki jasno pokazują, że jeśli strona ładuje się dłużej niż 4 sekundy, to prawdopodobieństwo, że użytkownik ją wyłączy, wzrasta o 25%. Według badań przeprowadzonych przez Akamai, aż 53% internautów oczekuje, że strona załaduje się w czasie poniżej 3 sekund. Co więcej, aż 75% kupujących w internecie, którzy spotkali się z dużymi problemami z wydajnością danej strony, twierdzi, że niechętnie (lub w ogóle) na nią wróci, a około 44% z nich wspomni swojemu znajomemu/znajomej o słabym doświadczeniu przy zakupach. Oznacza to, że e-commerce traci nie tylko konwersje od osób obecnych w swoim sklepie internetowym, ale również innych potencjalnych klientów w przyszłości!

POBIERZ RAPORT Z BADANIA

Infografika raport e-commerce 2020

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.