Badanie serwisów e-commerce podczas black weekend

18 grudnia 2020

Badanie serwisów e-commerce podczas black weekend

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa galerie handlowe działały w ograniczonym zakresie do piątku, 27 listopada , czyli do Black Friday.  Co spowodowało przeniesienie tego święta e-commerce do online. Co wiązało się z przygotowaniem serwisów na obsłużenie zdecydowanie dużo większego ruchu. Tak jak rok temu postanowiliśmy zbadać, jak radzą sobie sklepy oferujące różny asortyment.

Badanie przeprowadzono w dniach 27-29.11.2020. Każdy pomiar wykonywany był co godzinę. Po wejściu na stronę zbierane były statystyki z przeglądarki oraz automatycznie analizowane pod względem zmian w kolejnych klatkach (first, last visual change). Każda ze wskazanych stron testowana była z 3 lokalizacji: Frankfurt Amazon Web Services (EC2 m5.xlarge), Warszawa Oktawave, Rybnik Hostersi Data Center.

Wśród drogerii zwycięzcą jest amfora.pl z czasem 1,2 sekundy, sprzęt elektroniczny euro.com z czasem 1,4 sekundy, obuwnicza eobuwie.com.pl z czasem 2,3 sekundy, jeżeli chodzi o branżę modową to najlepszy czas należy do lancerto.com z czasem 3,3 sekundy. Poniżej 3 sekund ładuję się jeszcze serwisy douglas.pl z czasem 2,3 sekundy, neo24.pl z czasem 2,8 sekundy i sephora.pl z czasem 3 sekundy i jest to też najdłuższy czas ładowania dla drogerii. Ostatnie miejsce zajmuje x-kom.pl z czasem 10,9 sekundy. Jeżeli chodzi o jeżeli o branżę modową najdłuższy czas należy do answer.com z czasem 8,2 sekundy.

PRZEJDŹ DO PEŁNEGO RAPORTU

 

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.