Zapowiedź kontroli zakłóceń w Karpenter

6 lutego 2024

Począwszy od dzisiejszej wersji v0.34.0, klienci Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) korzystający z projektu Karpenter o otwartym kodzie źródłowym uzyskują nowy sposób kontrolowania, jak i kiedy wprowadzane są destrukcyjne zmiany w instancjach Amazon EC2 w ich klastrach Kubernetes.

Możesz używać Karpentera z EKS, aby poprawić dostępność aplikacji, obniżyć koszty operacyjne i zwiększyć efektywność kosztową. Kontrola zakłóceń zapewnia głębszą konfigurację funkcji automatycznego zarządzania instancjami EC2 w Karpenter, dzięki czemu można je dostosować do konkretnych potrzeb i przypadków użycia.

Kontrola zakłóceń zapewnia większą kontrolę nad sposobem, w jaki Karpenter kończy instancje EC2, aby poprawić równowagę pomiędzy efektywnością kosztową, bezpieczeństwem i dostępnością aplikacji. W konfiguracji NodePool firmy Karpenter można teraz ustawić budżety zakłóceń dla instancji EC2 udostępnianych przez firmę Karpenter, jako procent lub wartość bezwzględną, aby ograniczyć wpływ na dostępność aplikacji. Budżety te można również zaplanować tak, aby obowiązywały tylko w określonych porach dnia, dniach tygodnia lub przez cały czas, co pozwala dodatkowo ograniczyć zmiany w krytycznych okresach biznesowych.

Rozpocznij korzystanie z kontroli zakłóceń dla Karpenter poprzez aktualizację do wersji 0.34.0 lub nowszej i przeczytaj więcej o tej funkcji w dokumentacji Karpenter Disruption.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.