Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem Amazon GuardDuty Malware Protection dodaje skanowanie na żądanie

18 sierpnia 2023

Amazon GuardDuty Malware Protection dodaje nową funkcję, która pozwala klientom inicjować skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na żądanie instancji Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), w tym instancji używanych do hostowania obciążeń kontenerowych.

Skanowania można inicjować za pomocą konsoli GuardDuty lub programowo za pośrednictwem interfejsu API, bez konieczności wdrażania oprogramowania zabezpieczającego. Skanowania są zaprojektowane tak, aby nie miały wpływu na wydajność uruchomionych obciążeń. Po zidentyfikowaniu potencjalnego złośliwego oprogramowania GuardDuty generuje możliwe do podjęcia działania ustalenia dotyczące bezpieczeństwa z takimi informacjami, jak zagrożenie i nazwa pliku, ścieżka do pliku, identyfikator instancji Amazon EC2, znaczniki zasobów oraz, w przypadku kontenerów, identyfikator kontenera i użyty obraz kontenera. Ta funkcja opiera się na istniejącej funkcji ochrony przed złośliwym oprogramowaniem ze skanowań inicjowanych przez GuardDuty, która po włączeniu automatycznie inicjuje skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, gdy funkcja GuardDuty wykryje podejrzane zachowanie wskazujące na złośliwe oprogramowanie w instancji.

Klienci z wielu branż i regionów geograficznych korzystają z GuardDuty, w tym ponad 90% z 2000 największych klientów AWS. GuardDuty to usługa wykrywania zagrożeń, która stale monitoruje Twoje konta AWS i obciążenia pod kątem złośliwej aktywności oraz zapewnia szczegółowe wyniki dotyczące bezpieczeństwa w celu wglądu i środków zaradczych. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z GuardDuty, możesz wypróbować go bezpłatnie przez 30 dni w wersji bezpłatnej AWS.

Aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć:

  • Zapoznaj się z dokumentacją, aby dowiedzieć się więcej o nowych możliwościach i dostępności funkcji specyficznych dla regionu.
  • Otrzymuj aktualizacje dotyczące nowych funkcji i wykrywanych zagrożeń dzięki tematowi Amazon GuardDuty SNS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Pragniemy wyróżnić Hostersów za profesjonalizm, niezawodność, szczególnie podczas realizowanych przez Telepizzę intensywnych kampanii reklamowych w internecie, kiedy to naszą witrynę odwiedzało blisko 130 000 użytkowników miesięcznie.

Dariusz Bąk
Dyrektor Marketingu
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.