Mountpoint for Amazon S3 jest już ogólnie dostępny

14 grudnia 2023

AWS ogłasza ogólną dostępność Mountpoint for Amazon S3, nowego klienta plików typu open source, który zapewnia wysokoprzepustowy dostęp do usługi Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), skracając czas przetwarzania i koszty obliczeniowe dla aplikacji typu Data Lake. Mountpoint for Amazon S3 to file client, który tłumaczy wywołania API lokalnego systemu plików na wywołania API obiektów S3, takie jak GET i PUT. 

Mountpoint for Amazon S3 jest idealnym rozwiązaniem do obciążeń, które odczytują duże zbiory danych (rozmiar od terabajtów do petabajtów) i wymagają elastyczności i dużej przepustowości Amazon S3. Typowe przypadki użycia obejmują szkolenie w zakresie uczenia maszynowego, a także ponowne przetwarzanie i walidację w przetwarzaniu danych pojazdów autonomicznych. Te obciążenia odczytują duże zestawy danych w kilku instancjach obliczeniowych i sekwencyjnie zapisują do pliku z jednego procesu lub wątku. Mountpoint for Amazon S3 obsługuje sekwencyjne i losowe operacje odczytu istniejących plików oraz sekwencyjne operacje zapisu w celu tworzenia nowych plików. Szczegółowe informacje na temat operacji na systemie plików obsługiwanych w tej wersji znajdziesz w dokumentacji AWS.

Mountpoint for Amazon S3 jest projektem typu open source. Twórcy AWS czekają na Twój wkład i opinie na temat ich planu działania, który obejmuje plan dodania nowych możliwości do Mountpoint for Amazon S3. Mountpoint for Amazon S3 jest wspierany przez AWS Backup, co oznacza, że klienci posiadający plany AWS Business i Enterprise Support zyskują całodobowy dostęp do inżynierów wsparcia w chmurze. 

źródło: AWS

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.