AWS zapowiada rozwiązanie Amazon ElastiCache Serverless

2 lutego 2024

AWS ogłasza ogólną dostępność Amazon ElastiCache Serverless, nowej, bezserwerowej opcji dla Amazon ElastiCache, która upraszcza zarządzanie pamięcią podręczną i natychmiast skaluje się w celu obsługi najbardziej wymagających aplikacji.

Dzięki ElastiCache Serverless możesz utworzyć wysoce dostępną i skalowalną pamięć podręczną w mniej niż minutę, eliminując potrzebę planowania, udostępniania i zarządzania pojemnością klastra pamięci podręcznej. ElastiCache Serverless automatycznie przechowuje dane redundantnie w wielu strefach dostępności (AZ) i zapewnia umowę dotyczącą poziomu usług (SLA) na poziomie 99,99%. Dzięki ElastiCache Serverless płacisz za przechowywane dane i moc obliczeniową zużywaną przez Twoje obciążenie, bez żadnych zobowiązań zapowiedzianych z góry czy dodatkowych kosztów.

ElastiCache Serverless stale monitoruje wykorzystanie pamięci podręcznej, mocy obliczeniowej oraz sieci i natychmiast skaluje się, aby dostosować się do ruchu aplikacji. ElastiCache Serverless oferuje obsługę pojedynczego punktu końcowego, co upraszcza ogólną konfigurację klienta i ogranicza zakłócenia w działaniu aplikacji, ponieważ klienci nie muszą obsługiwać zmian w topologii klastra podczas konserwacji lub skalowania.

ElastiCache Serverless obsługuje Redis w wersji 7.1 i Memcached w wersji 1.6.22 i nowszych i jest dostępny we wszystkich regionach komercyjnych AWS. Aby rozpocząć, utwórz bezserwerową pamięć podręczną ElastiCache w zaledwie kilku krokach, określając nazwę pamięci podręcznej za pomocą konsoli zarządzania AWS (AWS Management Console), zestawu Elasticache Software Development Kit (SDK) lub interfejsu wiersza poleceń AWS (AWS CLI). Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Amazon ElastiCache, AWS News blog i przewodniki użytkownika ElastiCache user guides.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.