AWS Network Firewall egress TLS inspection jest teraz dostępna we wszystkich regionach

19 grudnia 2023

Inspekcja Egress Transport Layer Security (TLS) inspection for AWS Network Firewall jest teraz dostępna we wszystkich regionach AWS, w których dostępna jest obecnie zapora sieciowa AWS, w tym w regionach AWS GovCloud (USA).

To uruchomienie umożliwia używanie zapory sieciowej AWS do odszyfrowywania sesji TLS oraz sprawdzania przychodzącego i wychodzącego ruchu VPC bez konieczności wdrażania dodatkowej infrastruktury bezpieczeństwa sieci lub zarządzania nią. Szyfrowanie i deszyfrowanie odbywa się natywnie w tej samej instancji zapory, więc ruch nie przekracza granic sieci.

AWS Network Firewall to zarządzana usługa zapory sieciowej, która ułatwia wdrażanie niezbędnych zabezpieczeń sieciowych dla wszystkich Twoich VPC Amazon. Dzięki tej nowej funkcji inspekcji TLS zyskujesz bardziej szczegółową kontrolę i wgląd w przychodzące i wychodzące przepływy ruchu sieciowego. Odszyfrowując i sprawdzając ruch sieciowy, możesz egzekwować zasady ochrony danych, zachować zgodność z przepisami i poprawić stan bezpieczeństwa w AWS.

Możesz aktywować inspekcję TLS z konsoli Amazon VPC lub interfejsu API Network Firewall. Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji inspekcji TLS i cen, zobacz stronę produktu AWS Network Firewall i zapoznaj się z dokumentacją usługi.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.