AWS Network Firewall dodaje kategorie wydobywania kryptowalut, phishingu i mobilnych systemów operacyjnych do AWS Managed Threat Signatures

17 sierpnia 2022

AWS Network Firewall obsługuje AWS Managed Threat Signatures w celu wykrywania zagrożeń i blokowania ataków na znane luki w zabezpieczeniach, dzięki czemu możesz być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa bez tworzenia i utrzymywania własnych reguł.

Od dziś możesz włączyć reguły zarządzane AWS, aby chronić je przed złośliwym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut, wyłudzaniem danych uwierzytelniających i złośliwym oprogramowaniem dla mobilnych systemów operacyjnych (OS).

Elastyczny silnik reguł AWS Network Firewall umożliwia definiowanie reguł zapory, które zapewniają precyzyjną kontrolę nad ruchem sieciowym. Oprócz wydobywania kryptowalut, phishingu i reguł zarządzanych dla mobilnych systemów operacyjnych możesz włączyć stanowe reguły zarządzane dla wykrywania włamań i sygnatur zapobiegających, które chronią przed zagrożeniami, takimi jak botnety, skanery, ataki internetowe i pojawiające się zdarzenia. Zyskujesz pełny wgląd w treść reguł sygnatur zarządzanych zagrożeń w 16 kategoriach. Możesz wybrać zarządzane grupy reguł, które chcesz dodać do zasad zapory sieciowej AWS, lub możesz kopiować i modyfikować grupy reguł, aby spełnić Twoje specyficzne potrzeby. Zapora sieciowa AWS zapewnia powiadomienia o aktualizacjach zarządzanych grup reguł za pośrednictwem usługi Amazon Simple Notification Service (SNS).

Pamiętaj, że korzystanie z AWS Managed Threat Signatures nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Dostęp do nowych reguł sygnatur zagrożeń dla AWS Network Firewall możesz uzyskać za pomocą konsoli Amazon VPC lub interfejsu API zapory sieciowej. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich komercyjnych regionach AWS, w których dostępne jest AWS Network Firewall oraz w regionach AWS GovCloud (USA). AWS Network Firewall to zarządzana usługa zapory sieciowej, która ułatwia wdrażanie podstawowych zabezpieczeń sieciowych dla wszystkich Twoich Amazon VPC. Usługa automatycznie skaluje się wraz z natężeniem ruchu sieciowego, aby zapewnić ochronę o wysokiej dostępności bez konieczności konfigurowania lub utrzymywania podstawowej infrastruktury. Aby rozpocząć korzystanie AWS Network Firewall, zapoznaj się ze stroną produktową i dokumentacją usługi zapory sieciowej AWS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.