AWS License Manager obsługuje teraz aktualizację instancji EC2 z systemu operacyjnego Ubuntu do Ubuntu Pro

11 sierpnia 2023

AWS License Manager ogłasza nową funkcję aktualizacji instancji EC2 z systemem operacyjnym Ubuntu LTS (Long Term Support) do Ubuntu Pro.

Wraz z subskrypcją Ubuntu Pro klienci otrzymują pięcioletnią rozszerzoną konserwację zabezpieczeń (ESM) w wersjach Ubuntu LTS firmy Canonical. Korzystając z tej funkcji AWS License Manager, klienci mogą aktualizować swoje instancje Ubuntu LTS na miejscu do Ubuntu Pro bez konieczności migracji do nowego Ubuntu Pro Amazon Machine Image (AMI). Za korzystanie z uaktualnionych instancji EC2 z systemem Ubuntu Pro naliczona zostanie opłata sekundowa według obowiązujących stawek abonamentu na żądanie lub planu oszczędnościowego dla systemu Ubuntu Pro.

Oprócz kolejnych pięciu lat utrzymywania bezpieczeństwa, Ubuntu Pro zapewnia takie funkcje, jak ochrona około 23 000+ pakietów w repozytorium Ubuntu Universe. Na przykład Ubuntu 18.04 LTS zakończy standardowe wsparcie 31 maja 2023 r. Możesz zaktualizować instancje Ubuntu 18.04 LTS do Ubuntu Pro 18.04 LTS w Menedżerze licencji, aby otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do kwietnia 2028 r. Aby dowiedzieć się więcej o Ubuntu Pro na EC2, zapoznaj się z tym ogłoszeniem.

Ta funkcja jest dostępna we wszystkich regionach AWS, w których dostępny jest AWS License Manager, z wyjątkiem regionów AWS GovCloud (USA) i Chin. Aby rozpocząć, odwiedź konsolę AWS License Manager, wybierz konwersję typu licencji z lewego panelu i wybierz „Utwórz konwersję typu licencji”. Możesz wybrać „Ubuntu” jako źródłowy system operacyjny i postępować zgodnie z instrukcjami wymienionymi w przewodniku użytkownika AWS License Manager user guide, aby przejść na Ubuntu Pro.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.