AWS dodaje możliwość udostępnienia użytkownikom Windows AMI szybszego uruchamiania

31 stycznia 2024

AWS ogłasza możliwość szybszego uruchamiania obrazów Windows Amazon Machine Images (AMI) przez klientów, gdy obrazy zostaną im udostępnione z innego konta.

Wcześniej szybsze uruchamianie AMI systemu Windows mógł włączyć jedynie właściciel AMI, ale teraz odbiorca współdzielonego AMI może to również włączyć i dostosować parametry do swoich potrzeb za pomocą kilku prostych działań.

Aby rozpocząć, możesz skonfigurować szybsze uruchamianie modułów AMI systemu Windows EC2 w sekcji Zarządzanie AMI konsoli Amazon EC2, w ustawieniach dystrybucji w konsoli Amazon Image Builder lub za pomocą poleceń API/CLI. Za umożliwienie szybszego uruchamiania w AMI nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata za usługę. Podstawowe zasoby zużywane do szybszego uruchamiania są w dużej mierze takie same, jak te używane podczas standardowego uruchamiania, z wyjątkiem przechowywania migawki obrazu używanej do szybszego uruchamiania.

Dowiedz się więcej z sekcji dokumentacji Amazon EC2 Windows na temat konfigurowania interfejsów AMI Microsoft Windows w celu szybszego uruchamiania. Aby uzyskać więcej informacji na temat maksymalnego wykorzystania instancji Amazon EC2 z systemem operacyjnym Microsoft Windows Server, zapoznaj się ze stroną Windows on AWS i przewodnikiem AWS Windows AMIs. Faster Windows launching for EC2 jest dostępne we wszystkich komercyjnych regionach AWS, Chinach i AWS GovCloud (USA).

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.