AWS Application Load Balancer ogłasza integrację z WAF jednym kliknięciem

6 lutego 2024

Application Load Balancer (ALB) obsługuje teraz integrację konsoli z AWS WAF, co pozwala zabezpieczyć aplikacje za ALB za pomocą jednego kliknięcia. Ta integracja umożliwia ochronę AWS WAF jako pierwszą linię obrony przed typowymi zagrożeniami internetowymi dla aplikacji korzystających z ALB. Nadal możesz opcjonalnie skonfigurować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wykrywanie botów i zapobieganie oszustwom dla swoich aplikacji z poziomu konsoli AWS WAF.

Do tej pory można było zabezpieczyć swoje aplikacje za ALB za pomocą AWS WAF, wstępnie konfigurując listę kontroli dostępu do sieci (web ACL) z żądanymi regułami bezpieczeństwa. Chociaż to podejście zapewnia elastyczność, wymaga starannego planowania w celu określenia reguł bezpieczeństwa, które należy włączyć, oraz interakcji z konsolami zarządzania ALB i AWS WAF. Teraz ALB zajmuje się tworzeniem i konfiguracją AWS WAF za pomocą zabezpieczeń zalecanych przez AWS dla wszystkich aplikacji. Klienci, którzy wolą korzystać z istniejącej internetowej listy ACL, mogą w dalszym ciągu wybierać wstępnie skonfigurowaną internetową listę ACL.

Możesz skorzystać z tej ochrony bezpieczeństwa zapewnianej przez AWS WAF przy pomocy jednego kliknięcia z sekcji usług zintegrowanych konsoli ALB zarówno dla nowych, jak i istniejących modułów równoważenia obciążenia. Obowiązują standardowe ceny AWS WAF. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich komercyjnych regionach AWS. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Podręcznikiem użytkownika ALB User Guide.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.