AWS WAF – ochrona przed atakami i botami

14 czerwca 2021

AWS WAF to zapora internetowa, wspomagająca ochronę aplikacji  i interfejsów API przed typowymi exploitami i botami internetowymi, które mogą mieć wpływ na dostępność, bezpieczeństwo lub zużycie zasobów. AWS WAF umożliwia kontrolę nad sposobem w jaki ruch dociera do aplikacji, umożliwiając tym samym tworzenie reguł bezpieczeństwa, kotrolujących ruch botów i blokujących typowe wzorce ataków.

AWS WAF oferuje szereg wstępnie skonfigurowanych zestawów reguł, filtrujących 10 najważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa OWASP oraz automatyczne boty, pochłaniające zasoby. Dzięki gotowym konfiguracjom, podstawowe wdrożenie AWS WAF zajmuje kilka minut! Co więcej, w miarę pojawiania się nowych zagrożeń, wszystkie dostępne konfiguracje są na bieżąco aktualizowane. Opłaty w AWS WAF zależne są wyłącznie od ilości skonfigurowanych reguł i liczby żądań wysyłanych przez aplikację użytkownika.

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.