Automatyczne skalowanie Amazon EC2 pozwala teraz kontrolować, które instancje zostaną wyłączone przy skalowaniu

27 sierpnia 2021

Amazon EC2 Auto Scaling pozwala teraz kontrolować, które instancje mają zostać wyłączone podczas zdarzenia scale-in, poprzez udostępnienie niestandardowej funkcji, która wybiera instancje do wyłączenia (terminate).

Wcześniej można było użyć jednej ze wstępnie zdefiniowanych zasad wyłączania, aby określić, które instancje Auto Scaling zostaną usunięte. (Na przykład zasady wyłączania OldestLaunchTemplate będą usuwać instancje według wieku szablonu uruchamiania, od najstarszych). Teraz możesz udostępnić niestandardową funkcję Lambda, która wskazuje, które instancje można bezpiecznie wyłączyć podczas eventu scale-in. Ta funkcja jest przydatna w przypadku aplikacji stanowych, w których chcesz kontrolować, które instancje są wyłączane, aby aplikacja nie została zakłócona przy skalowaniu.

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz utworzyć funkcję Lambda, która wybierze, które instancje powinny zostać wyłączone z listy kwalifikujących się instancji. Podczas zdarzenia skalowania, Auto Scaling wywoła funkcję Lambda, dostarczając jej listę, na podstawie konfiguracji grupy automatycznego skalowania. Auto Scaling wyłączy wtedy tylko te instancje, które twoja funkcja Lambda wskaże jako bezpieczne do wyłączenia.

Ta funkcja jest dostępna za pośrednictwem zestawów AWS SDK i interfejsu AWS Command Line Interface (CLI). Obsługa AWS Management Console dla tej funkcji będzie dostępna wkrótce. Auto Scaling Amazon EC2 jest dostępne we wszystkich publicznych regionach AWS i AWS GovCloud (USA). Aby dowiedzieć się więcej o tej funkcji, odwiedź tę dokumentację AWS.

 

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.