Amazon VPC IP Address Manager automatyzuje teraz przydzielanie adresów IP dla podsieci VPC

24 stycznia 2024

Firma AWS ogłosiła wprowadzenie nowej funkcji Amazon VPC IP Address Manager (IPAM), która automatyzuje przepływy pracy związane z zarządzaniem adresami IP podsieci VPC. Teraz możesz jeszcze bardziej uprościć zarządzanie adresami IP dla obciążeń AWS, automatyzując przepływy pracy zarówno dla VPC, jak i podsieci VPC.

Korzystając z tej funkcji, możesz łatwo zaplanować i zorganizować przestrzeń adresową IP VPC na potrzeby przypisania adresów IP podsieci, zgodnie z potrzebami Twojej organizacji w zakresie łączności. Można także ustawić proste reguły biznesowe regulujące te zadania. Możesz na przykład podzielić przestrzeń adresową IP swojej VPC według różnych potrzeb w zakresie routingu i bezpieczeństwa, np. przestrzeni „Produkcja” i „Rozwój”. Programiści tworzący podsieć VPC dla obciążeń produkcyjnych mogą uzyskać automatyczne przypisanie adresów IP z przestrzeni adresowej „Produkcyjnej” bez czekania na administratora sieci, zwiększając w ten sposób produktywność programistów.

Usługa Amazon VPC IPAM jest dostępna we wszystkich regionach AWS, z wyjątkiem Chin (Pekin, obsługiwany przez Sinnet) i Chin (Ningxia, obsługiwany przez NWCD).

Więcej informacji na temat tej funkcji można znaleźć w dokumentacji serwisowej. Szczegółowe informacje na temat cen IPAM można znaleźć w zakładce IPAM na stronie Cennik Amazon VPC

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.