Amazon Route 53 Resolver Endpoints obsługuje teraz DNS-over-HTTPS (DoH)

20 grudnia 2023

Od dziś możesz aktywować usługę DNS-over-HTTPS (DoH) na punktach końcowych usługi Amazon Route 53 Resolver, aby szyfrować zapytania DNS przechodzące przez punkty końcowe i poprawiać prywatność, minimalizując widoczność informacji wymienianych za pośrednictwem zapytań.

DoH to protokół chroniący ruch DNS poprzez przekazywanie zapytań przez szyfrowaną sesję HTTPS. DoH może pomóc w zwiększeniu prywatności, chroniąc zapytania DNS przed podsłuchiwaniem i manipulacją ze strony nieautoryzowanych użytkowników.

Punkty końcowe narzędzia Route 53 Resolver ułatwiają zarządzanie konfiguracjami chmury hybrydowej, umożliwiając płynne rozpoznawanie zapytań DNS w całej chmurze hybrydowej. Dzięki obsłudze DoH w punktach końcowych Resolver możesz teraz mieć pewność, że ruch DNS w chmurze hybrydowej będzie szyfrowany za pośrednictwem DoH, co zapewni dodatkową ochronę. Możesz wyrazić zgodę na korzystanie z DoH na punktach końcowych (zarówno przychodzących, jak i wychodzących) i tworzyć reguły przekierowujące ruch DoH do wybranych przez Ciebie miejsc docelowych. Włączenie DoH na punktach końcowych narzędzia Resolver pomaga także klientom spełnić wymagania prawne i biznesowe, takie jak te opisane w memorandum amerykańskiego Biura Zarządzania i Budżetu, poprzez szyfrowanie poufnego ruchu DNS.

Usługa Resolver endpoints support for DoH jest dostępna we wszystkich regionach, w których dostępna jest Route 53, w tym w regionach AWS GovCloud (USA). Sprawdź tabelę regionów AWS, aby poznać wszystkie regiony AWS, w których dostępna jest Amazon Route 53.

Możesz rozpocząć działania, korzystając z konsoli AWS lub interfejsu API Route 53. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę ze szczegółami produktu Route 53 Resolver i sprawdź dokumentację funkcji. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen, zapoznaj się z informacjami zawartymi w cenniku.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.