Amazon RDS obsługuje teraz niestandardowe typy danych w Trusted Language Extensions for PostgreSQL

8 marca 2024

Trusted Language Extensions for PostgreSQL obsługują teraz tworzenie własnych, niestandardowych typów danych i są dostępne w usłudze Amazon Relational Database Service (RDS) dla PostgreSQL. Możesz teraz używać rozszerzeń Trusted Language Extensions dla PostgreSQL, aby utworzyć nowy podstawowy (lub skalowalny) typ danych, określić sposób jego przechowywania i zdefiniować funkcje obsługujące operacje SQL i indeksowanie dla tego nowego typu danych.

Niestandardowe typy danych są pomocne przy rozszerzaniu PostgreSQL w celu obsługi domen funkcjonalnych, w których wbudowany typ, taki jak liczba lub tekst, nie może zapewnić wystarczającej semantyki wyszukiwania. Na przykład zasób AWS można jednoznacznie zidentyfikować na podstawie nazwy zasobu Amazon (ARN). Możesz zbudować niestandardowy typ danych ARN do przechowywania i porównywania ARN z aplikacji oraz wykorzystywać funkcje PostgreSQL, takie jak indeksy, w celu przyspieszania wyszukiwania.

Trusted Language Extensions for PostgreSQL (pg_tle) to zestaw programistyczny typu open source, który pomaga w tworzeniu rozszerzeń napisanych w zaufanym języku, które będą bezpiecznie działać w PostgreSQL. Obsługa niestandardowych typów danych zawarta w rozszerzeniu PostgreSQL pg_tle v1.1.1 jest dostępna w instancjach bazy danych w Amazon RDS z systemem PostgreSQL 15.4 i nowszym, 14.9 i nowszym oraz 13.12 i nowszym we wszystkich odpowiednich regionach AWS, w tym regionach AWS GovCloud (USA).

Amazon RDS for PostgreSQL ułatwia konfigurację, obsługę i skalowanie wdrożeń PostgreSQL w chmurze. Sprawdź Amazon RDS for PostgreSQL Pricing, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen i dostępności regionalnej. Utwórz lub zaktualizuj w pełni zarządzaną bazę danych Amazon RDS w konsoli zarządzania Amazon RDS. Więcej informacji na temat tworzenia własnych niestandardowych typów danych można znaleźć na blogu bazy danych AWS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.