Amazon Macie dodaje obsługę odkrywania większej liczby wrażliwych danych

7 marca 2024

Amazon Macie wprowadził nowe identyfikatory danych zarządzanych, aby rozszerzyć swoje możliwości w zakresie wykrywania i identyfikacji kluczy Stripe API, kluczy Google Cloud API, numerów prawa jazdy (Indie) i krajowych numerów identyfikacyjnych (Indie) w Amazon Simple Storage Service (Amazon S3).

Zrozumienie obecności i lokalizacji takich danych w pamięci S3 pomaga lepiej zaplanować bezpieczeństwo danych, zarządzanie i prywatność organizacji. Dzięki ponad 100 identyfikatorom danych zarządzanych Macie pomaga chronić wrażliwe dane na dużą skalę.

Amazon Macie oferuje teraz nowy domyślny zestaw zarządzanych identyfikatorów danych, szczególnie zalecany do zadań związanych z odkrywaniem wrażliwych danych. Możesz także skonfigurować zadanie tak, aby korzystało z niestandardowego zestawu identyfikatorów danych zarządzanych, wykonując kilka czynności na konsoli Macie lub za pomocą interfejsu API Macie.

Macie zapewnia ciągły, ekonomiczny i obejmujący całą organizację wgląd w miejsca, w których znajdują się wrażliwe dane w całym osiedlu Amazon S3. Macie automatycznie i w inteligentny sposób próbkuje i analizuje obiekty we wszystkich segmentach S3, sprawdzając je pod kątem wrażliwych danych, takich jak dane osobowe (PII), dane finansowe i dane uwierzytelniające AWS. Macie tworzy interaktywną mapę danych pokazującą, gdzie na różnych kontach znajdują się Twoje wrażliwe dane w S3 i zapewnia ocenę wrażliwości dla każdego segmentu.

Pierwsze 30 dni automatycznego wykrywania wrażliwych danych jest dostępne bez dodatkowych opłat w ramach 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego Amazon Macie. W okresie próbnym możesz zobaczyć szacowany koszt uruchomienia automatycznego wykrywania wrażliwych danych w konsoli Macie Management Console.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.