Amazon EKS ułatwia konfigurację i używanie Amazon EFS do trwałego, współdzielonego przechowywania plików

4 grudnia 2023

Usługa Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) obsługuje teraz sterownik Amazon Elastic File System (EFS) Container Storage Interface (CSI) jako dodatek EKS, dzięki czemu korzystanie z współdzielonego magazynu plików EFS w klastrach EKS staje się jeszcze prostsze i łatwiejsze.

Sterownik EFS CSI udostępnia interfejs przechowywania kontenerów, dzięki czemu można dołączać trwałe, w pełni elastyczne współdzielone magazyny plików EFS do klastrów Kubernetes działających na platformie Amazon EKS. Wraz z tą premierą Amazon EKS obsługuje teraz sterownik EFS CSI jako dodatek EKS, umożliwiając instalację, konfigurację i aktualizację sterownika EFS CSI za pomocą zaledwie kilku kliknięć w konsoli EKS lub przy użyciu interfejsu CLI AWS, interfejsu API EKS lub narzędzi IAC. Ta funkcja eliminuje potrzebę ręcznego instalowania i konfigurowania sterownika EFS CSI przy użyciu narzędzi wiersza poleceń, takich jak kubectl lub helm, i ułatwia aktualizowanie klastra za pomocą najnowszej wersji tego sterownika: Wszystkie dodatki EKS, w tym dodatek do sterownika EFS CSI, w sposób automatyczny zawierają najnowsze poprawki zabezpieczeń, poprawki błędów i są sprawdzane przez AWS pod kątem współpracy z EKS.

Od teraz możesz używać dodatku sterownika EFS CSI za pośrednictwem konsoli Amazon EKS, interfejsu wiersza poleceń (CLI), interfejsu API EKS i narzędzi IAC we wszystkich regionach obsługujących EFS z wyjątkiem regionu AWS China (Pekin), obsługiwanego przez Sinnet i AWS Region Chin (Ningxia), obsługiwanego przez NWCD. Aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć działania, sprawdź dokumentację Amazon EKS na temat EFS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.