Amazon EKS udostępnia teraz szczegółowe informacje o stanie klastra

7 czerwca 2024

Usługa Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) wyświetla teraz problemy związane ze stanem klastrów w konsoli EKS i interfejsie API, zapewniając administratorom lepszy wgląd w stan ich klastrów.

Informacje o stanie klastra pomagają klientom szybko diagnozować, rozwiązywać problemy i naprawiać problemy z klastrami, umożliwiając im uruchamianie bardziej aktualnych i bezpiecznych środowisk aplikacji. 

Kondycja klastra EKS to wspólna odpowiedzialność AWS i klientów, którzy są odpowiedzialni za konfigurowanie infrastruktury klastra, takiej jak role IAM i podsieci EC2. Podstawowe problemy z infrastrukturą lub konfiguracją mogą prowadzić do nieprawidłowego działania klastrów EKS i uniemożliwiać EKS stosowanie aktualizacji lub uniemożliwiać klientom aktualizację do nowszych wersji Kubernetes. Problemy ze stanem klastra EKS wyświetlają teraz szczegółowe kody przyczyn i opisy sposobów rozwiązywania problemów. Skraca to czas, jaki administratorzy muszą spędzać na rozwiązywaniu problemów ze stanem infrastruktury, ułatwiając uruchamianie bezpiecznych środowisk Kubernetes.

Klienci mogą przeglądać stan kondycji klastra dla dowolnego nowego lub istniejącego klastra za pomocą konsoli AWS, interfejsu CLI i pakietów SDK we wszystkich regionach AWS, w których dostępny jest EKS. Aby dowiedzieć się więcej, w tym uzyskać szczegółowe informacje na temat kodów stanu i rozwiązań, sprawdź dokumentację EKS.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.