Amazon EKS Managed Node Groups dołącza natywną obsługę Bottlerocket

24 listopada 2021

Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS) dodał natywną obsługę Bottlerocket w zarządzanych grupach węzłów EKS we wszystkich komercyjnych regionach AWS.

Większość klientów EKS obecnie wdraża swoje aplikacje w węzłach roboczych obsługiwanych przez systemy operacyjne, które są zaprojektowane do różnych przypadków użycia. AWS uruchomił Bottlerocket, odchudzony, oparty na Linuksie system operacyjny typu open source, który został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany do uruchamiania kontenerów. W połączeniu grupy węzłów zarządzanych przez EKS i Bottlerocket zapewniają klientom prosty sposób udostępniania i zarządzania mocą obliczeniową przy użyciu najnowszych dobrych praktyk dotyczących uruchamiania kontenerów w środowisku produkcyjnym. Bottlerocket jest teraz łatwo dostępny jako wbudowana opcja AMI dla zarządzanych grup węzłów, umożliwiając klientom udostępnianie węzłów roboczych zoptymalizowanych pod kątem kontenerów.

Klienci EKS mogą łatwo migrować swoje aplikacje, aby działały na węzłach roboczych opartych na Bottlerocket i korzystać z ulepszonego bezpieczeństwa węzłów. Przechodząc na węzły robocze, które zawierają tylko minimalny zestaw pakietów potrzebnych do uruchomienia kontenerów, klienci korzystają z mniejszej powierzchni ataku, skróconego czasu udostępniania węzłów i zwiększonej wydajności, ponieważ więcej zasobów węzłów jest przydzielanych do aplikacji. Poprawia to wykorzystanie i skalowanie klastra. Zarządzane grupy węzłów zapewniają powiadomienia, gdy dostępne są nowsze systemy AMI EKS Bottlerocket, umożliwiając klientom łatwiejszą aktualizację węzłów do najnowszych wersji oprogramowania.

Aby rozpocząć korzystanie z tej usługi, klienci mogą wykorzystać dotychczasowe procesy aktualizacji zarządzanych grup węzłów i po prostu wybrać Bottlerocket jako typ AMI w opcjach konfiguracji. Bottlerocket jest dostępny bez dodatkowych kosztów i jest w pełni obsługiwany przez AWS. Opłata naliczana jest tylko za instancje EC2, które łączone są z klastrem. Aby rozpocząć, zapoznaj się z blogiem i dokumentacją EKS.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Dzięki wsparciu specjalistów Hostersi Sp. z o.o. i ścisłej współpracy z naszym zespołem developerskim, kampania sprzedażowa biletów na koncert Justina Biebera odniosła stuprocentowy sukces. Chmura obliczeniowa Amazon Web Services po raz kolejny zdała swój egzamin.

Marek Kurzawa
Manager produkcji w Prestige MJM
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.