Amazon ECS ogłasza opróżnianie instancji zarządzanych

11 czerwca 2024

Firma Amazon Elastic Container Services (Amazon ECS) ogłosiła opróżnianie instancji zarządzanych – nową funkcję, która ułatwia płynne zamykanie obciążeń wdrożonych w instancjach Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) poprzez bezpieczne zatrzymanie i zmianę harmonogramu obciążeń na inne, niekończące się instancje.

Ta funkcja umożliwia klientom uproszczenie procesów konserwacji infrastruktury, takich jak wdrażanie nowej wersji Amazon Machine Image (AMI), bez konieczności tworzenia niestandardowych rozwiązań w celu płynnego zamykania instancji bez zakłócania ich obciążeń.

Klienci Amazon ECS mogą wdrażać swoje obciążenia na komputerach bezserwerowych za pomocą AWS Fargate lub na instancjach Amazon EC2, aby uzyskać większą kontrolę nad udostępnianiem infrastruktury. Dzięki Fargate klienci mogą po prostu skupić się na budowaniu i wdrażaniu swoich obciążeń, jednak wdrażanie obciążeń na Amazon EC2 wymaga od nich zarządzania operacjami na infrastrukturze, takimi jak skalowanie wydajności, wykonywanie aktualizacji systemu operacyjnego i zabezpieczeń, konfigurowanie zestawu instancji i monitorowanie stanu instancji. Dostawcy wydajności Amazon ECS zarządzają automatycznym skalowaniem instancji w odpowiedzi na wymagania dotyczące obciążenia, wykorzystując grupy automatycznego skalowania (ASG). Dzięki najnowszej premierze dostawcy wydajności ułatwiają płynne kończenie instancji, bezpiecznie zatrzymując uruchomione zadania, uruchamiając zadania zastępcze w instancjach, które się nie kończą i opóźniając zakończenie instancji do czasu, aż wszystkie zadania zostaną pomyślnie zatrzymane (do 48 godzin). Klienci mogą teraz uprościć aktualizacje infrastruktury za pomocą ASG Instance Refresh w celu wdrożenia nowej wersji AMI lub maksymalnego czasu życia instancji w przypadku okresowej wymiany instancji lub dowolnej niestandardowej implementacji bez konieczności tworzenia rozwiązania umożliwiającego płynne zamykanie instancji bez zakłócania obciążeń.

Ta funkcja jest teraz dostępna we wszystkich regionach AWS. Aby rozpocząć, zapoznaj się z dokumentacją AWS oraz artykułami na blogu.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.