Amazon EC2 Auto Scaling obsługuje teraz odświeżanie instancji dla rezerwowych i skalowalnych, chronionych instancji EC2

14 lutego 2023

Dziś twórcy AWS ogłaszają rozszerzenie funkcji odświeżania instancji, aby obsługiwała instancje w stanie wstrzymania (rezerwowe) lub chronione przed skalowaniem.

W przypadku instancji w stanie wstrzymania posiadasz teraz opcje ich zakończenia, całkowitego zignorowania, a także obecną opcję przeczekania, aż wrócą do użytkowania. W przypadku chronionych instancji uzyskujesz opcje ich odświeżenia, całkowitego zignorowania, a także aktualną opcję oczekiwania na nie, dopóki nie usuniesz ochrony skalowalnej.

Do tej pory, gdy odświeżanie instancji próbowało zastąpić instancje rezerwowe lub chronione, odświeżanie przekraczało limit czasu i powodowało niepowodzenie odświeżania. Teraz, gdy rozpoczynasz odświeżanie instancji, możesz użyć nowych ustawień, aby zapobiec niepowodzeniu odświeżania z powodu przekroczenia limitu czasu.

Obsługa odświeżania instancji dla instancji rezerwowych i chronionych jest dostępna we wszystkich regionach AWS, w tym w regionach AWS GovCloud (USA). Ta funkcja jest dostępna za pośrednictwem konsoli zarządzania AWS, zestawów SDK AWS lub interfejsu wiersza poleceń AWS. Wsparcie CloudFormation będzie dostępne wkrótce.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z dokumentacją funkcji automatycznego skalowania Amazon EC2 Auto Scaling.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.