Amazon EBS ogłasza do 128 załączników woluminów na instancję EC2

2 sierpnia 2023

Dzisiaj, wraz z wprowadzeniem instancji M7i, klienci mogą podłączyć do 128 woluminów EBS do instancji EC2. Dla porównania, instancje M6i poprzedniej generacji umożliwiają podłączenie do 28 woluminów EBS do instancji EC2.

Wyższy limit podłączonych woluminów umożliwia klientom zwiększenie zagęszczenia pamięci masowej na instancję EC2, dzięki czemu te mogą obsługiwać większe aplikacje na instancję lub zmniejszyć całkowity koszt obliczeniowy poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Wraz z tą premierą klienci będą mogli także wykonywać spójne snapshoty aż do 128 woluminów EBS podłączonych do pojedynczej instancji EC2.

Dzięki większej liczbie załączników woluminów klienci korzystający z aplikacji kontenerowych wymagających dedykowanej trwałej pamięci masowej mogą teraz hostować do 127 podów lub zadań na instancję EC2, co pozwala na bardziej ekonomiczne skalowanie w środowisku AWS. Klienci korzystający z baz danych na platformie AWS korzystają z instancji EC2 o większych rozmiarach w miarę ciągłego powiększania się swoich baz danych, a przy większej liczbie podłączonych woluminów mogą w pełni wykorzystywać pamięć i procesor wirtualny dostępny w wydajnych instancjach EC2 w miarę zwiększania się zajmowanego miejsca w bazie danych.

Począwszy od instancji M7i, obsługa większej liczby załączników woluminów EBS jest usługą ogólnie dostępną we wszystkich komercyjnych regionach i lokalizacjach AWS, gdzie dostępne są omawiane, nowe typy instancji EC2.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę produktu i zapoznaj się z dokumentacją AWS EC2.

źródło: AWS

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.