Amazon CloudFront obsługuje teraz 4096-bitowe certyfikaty RSA TLS

22 grudnia 2023

Amazon CloudFront ogłasza wsparcie 4096-bitowych certyfikatów RSA TLS (certyfikaty 4K). Klienci mogą teraz używać certyfikatów 4K w swoich dystrybucjach CloudFront, aby zwiększyć bezpieczeństwo negocjacji połączeń HTTPS między obserwującymi a Amazon CloudFront.

Klienci korzystają z certyfikatów TLS w celu nawiązywania bezpiecznych połączeń przez Internet. Przed tym ogłoszeniem CloudFront obsługiwał certyfikaty ECDSA i RSA z kluczem o długości do 3072 bitów. Certyfikaty ECDSA generalnie oferują lepszą wydajność. Mimo to klienci mogą potrzebować używać certyfikatów RSA ze względu na zgodność lub dlatego, że ich aplikacje nie obsługują certyfikatów ECDSA. Od dziś klienci mogą korzystać z certyfikatów 4K w CloudFront. Dzięki temu użytkownicy mogą spełnić określone wymagania dotyczące zgodności z przepisami określone przez rząd, klientów końcowych lub dział bezpieczeństwa. Usługa zapewnia także kompatybilność z określonymi urządzeniami i aplikacjami klienckimi.

Obsługa certyfikatów 4K w CloudFront jest teraz dostępna na całym świecie. Nie obejmuje to regionu Amazon Web Services China (Pekin) obsługiwanego przez Sinnet oraz regionu Amazon Web Services China (Ningxia) obsługiwanego przez NWCD. Za korzystanie z certyfikatów 4K w dystrybucjach CloudFront nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

Jak zacząć? Na początek klienci mogą zaimportować swoje certyfikaty 4K do AWS Certificate Manager (ACM) i powiązać je ze swoją dystrybucją CloudFront. Więcej informacji można znaleźć w Przewodniku programisty CloudFront Developer Guide. Aby dowiedzieć się więcej na temat CloudFront, odwiedź stronę CloudFront Getting Started.

źródło:AWS

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.