Aktualizacja Elastic File System – opóźnienie odczytu milisekund

25 lutego 2022

Amazon Elastic File System (Amazon EFS) został zaprezentowany na początku 2015 r. i stał się powszechnie dostępny w 2016 r. Twórcy uruchomili EFS, aby ułatwić Ci tworzenie aplikacji wymagających współdzielonego dostępu do danych plików.

EFS jest (i zawsze był) prosty i bezserwerowy: po prostu tworzysz system plików, dołączasz go do dowolnej liczby instancji EC2, funkcji Lambda lub kontenerów i możesz rozpocząć pracę. EFS jest bardzo wytrzymały i skalowalny oraz zapewnia silny model spójności odczytu po zapisie.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2016 roku autorzy dodali wiele nowych funkcji i możliwości, jak szyfrowanie danych w spoczynku i w trakcie przesyłania, klasę pamięci masowej Infrequent Access oraz kilka innych tańszych klas pamięci masowej. Pracowali również nad poprawą wydajności, zapewniając 400% wzrost liczby operacji odczytu na sekundę, 100% wzrost przepustowości na klienta, a następnie dalsze potrojenie przepustowości odczytu.

Klienci używają systemów plików EFS do obsługi wielu różnych aplikacji i przypadków użycia, w tym katalogów domowych, farm kompilacji, zarządzania treścią (WordPress i Drupal), DevOps (Git, GitLab, Jenkins i Artifactory) oraz wnioskowania o uczeniu maszynowym, a to zaledwie kilka przykładów.

Sub-Millisecond Read Latency

Szybciej zawsze znaczy lepiej. Twórcy są bardzo podekscytowani mogąc już obwieścić, że obciążenia EFS wrażliwe na opóźnienia mogą teraz działać około dwa razy szybciej niż do tej pory!

Do dnia dzisiejszego opóźnienie EFS dla operacji odczytu (zarówno danych, jak i metadanych) zwykle mieściło się w małych, jednocyfrowych milisekundach. Obecnie nowe i istniejące systemy plików EFS zapewniają średni czas oczekiwania wynoszący zaledwie 600 mikrosekund dla większości operacji odczytu danych i metadanych.

Ten wzrost wydajności dotyczy systemów plików One Zone i Standard General Purpose EFS. Nowe czy stare, nadal będziesz dysponował taką samą dostępnością, trwałością, skalowalnością i silną spójnością odczytu po zapisie, jakiej oczekujesz od EFS, bez dodatkowych kosztów i bez zmian w konfiguracji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni autorzy uaktywnili wzrost wydajności dla wszystkich istniejących systemów plików EFS w trybie ogólnego przeznaczenia, więc możliwe, że już zauważyłeś poprawę. Oczywiście każdy nowy system plików, który utworzysz, również przyniesie korzyści.

Dowiedz się więcej

Aby dowiedzieć się więcej na temat EFS, zapoznaj się z Amazon EFS Performance.

źródło: AWS

 

 

Case Studies
Referencje

Jesteśmy ogromnie zadowoleni ze współpracy z firmą Hostersi. Ich specjaliści bardzo nam pomogli w procesie migracji oraz zaprojektowania infrastruktury hybrydowej (Amazon Web Services i on-premise). Polecamy zespół Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera o ogromnych kompetencjach w obszarze DevOps i Cloud Computingu.

Zbigniew Ćwikliński
Director of the Customer Relationship and Technology Development Department
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.