Azure Application Gateway

17 lipca 2023

Azure Application Gateway to balancer obciążenia ruchu sieciowego, który umożliwia zarządzanie ruchem do aplikacji internetowych. Tradycyjne balancery obciążenia działają na warstwie transportowej (warstwa 4 OSI - TCP i UDP) i kierują ruch na podstawie adresu IP i portu źródłowego do adresu IP i portu docelowego. 

Application Gateway może podejmować decyzje o trasowaniu na podstawie dodatkowych atrybutów żądania HTTP, na przykład ścieżki URI lub nagłówków hosta. Na przykład można kierować ruch na podstawie przychodzącego adresu URL. Jeśli w przychodzącym adresie URL znajduje się /images, można kierować ruch do określonego zestawu serwerów (znanych jako pulę) skonfigurowanych dla obrazów. Jeśli w adresie URL znajduje się /video, ten ruch jest kierowany do innej puli zoptymalizowanej pod kątem filmów wideo. Ten typ trasowania nazywa się balansowaniem obciążenia warstwy aplikacji (warstwa 7 OSI). Azure Application Gateway może wykonywać trasowanie oparte na adresach URL i nie tylko.

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.