AWS Ground Station – łatwe zarządzanie satelitami

3 lutego 2022

AWS Ground Station to w pełni zarządzalna usługa, pozwalająca na dostęp do infrastruktury która umożliwia komunikację i przetwarzanie danych z satelity, bez konieczności posiadania własnej infrastruktury. AWS Ground Station pozwala na wykorzystanie satelitów w bardzo szerokim zakresie.

Począwszy od prognozowania zjawisk pogodowych, poprzez zbieranie obrazów powierzchni ziemi, komunikację aż po transmisję video. Dzięki AWS Ground Station użytkownik uzyskuje bezpośredni dostęp do usług i globalnej infrastruktury AWS, w tym globalnej sieci światłowodowej o niskich opóźnieniach. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie np. Amazon  S3 do przechowywania pobranych danych, Amazon Kinesis Data Streams do zarządzania pozyskiwaniem danych z satelitów, czy Amazon SageMaker do budowania niestandardowych aplikacji opartych na uczeniu maszynowym. Wykorzystując AWS Ground Station płacisz jedynie za wykorzystany czas pracy anteny.  

Case Studies
Referencje

Współpracę z Hostersami cechuje solidność i pełna zgodność z warunkami umowy. Zapewniona jest ciągłość wykonywania powierzonych czynności, bez ryzyka przerwy w działaniu systemu. Przestrzegane są procedury związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych osobowych oraz wymogi Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi umów outsourcingowych.

Karolina Świstak
Ekspert ds. Marketingu i Komunikacji Departament Sprzedaży
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.