AWS Ground Station – łatwe zarządzanie satelitami

3 lutego 2022

AWS Ground Station to w pełni zarządzalna usługa, pozwalająca na dostęp do infrastruktury która umożliwia komunikację i przetwarzanie danych z satelity, bez konieczności posiadania własnej infrastruktury. AWS Ground Station pozwala na wykorzystanie satelitów w bardzo szerokim zakresie.

Począwszy od prognozowania zjawisk pogodowych, poprzez zbieranie obrazów powierzchni ziemi, komunikację aż po transmisję video. Dzięki AWS Ground Station użytkownik uzyskuje bezpośredni dostęp do usług i globalnej infrastruktury AWS, w tym globalnej sieci światłowodowej o niskich opóźnieniach. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie np. Amazon  S3 do przechowywania pobranych danych, Amazon Kinesis Data Streams do zarządzania pozyskiwaniem danych z satelitów, czy Amazon SageMaker do budowania niestandardowych aplikacji opartych na uczeniu maszynowym. Wykorzystując AWS Ground Station płacisz jedynie za wykorzystany czas pracy anteny.  

Case Studies
Referencje

Zespół Hostersi błyskawicznie reaguje na nasze potrzeby, jest bardzo elastyczny, a przy tym dostarcza najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Polecam firmę Hostersi jako rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Paweł Grzebyk
Marketing & E-commerce Director
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.