AWS Data Exchange – zaawansowana wyszukiwarka danych

29 lipca 2021

AWS Data Exchange służy do wyszukiwania, subskrybowania i używania danych firm trzecich w chmurze. Korzystając z interfejsu API, użytkownik może skorzystać z usługi wymiany danych  AWS, aby załadować je bezpośrednio do Amazon S3, a następnie przeanalizować za pomocą szerokiej gamy usług analitycznych AWS i Uczenia maszynowego.

Przykładowo ubezpieczyciele majątkowi mogą subskrybować dane w celu analizy historycznych wzorców pogodowych żeby skalibrować wymagania dotyczące ubezpieczenia w różnych lokalizacjach geograficznych naukowcy akademiccy mogą przykładowo prowadzić badania nad zmianami klimatycznymi subskrybując dane dotyczące emisji CO2. Dostawcom danych AWS Data Exchange ułatwia dotarcie do milionów klientów AWS migrujących do chmury, eliminując potrzebę budowania i utrzymywania infrastruktury do przechowywania dostarczania, rozliczania i nadawania uprawnień.

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.