Amazon Neptune – baza danych wykresów stworzona dla chmury

13 sierpnia 2021

Amazon Neptune to szybka, niezawodna i w pełni zarządzana usługa bazy danych wykresów, która ułatwia tworzenie i uruchamianie aplikacji współpracujących z połączonymi zestawami danych.

Rdzeń Amazon Neptune to specjalnie zaprojektowany, wysokowydajny grafowy silnik bazy danych, zoptymalizowany pod kątem przechowywania i wysyłania miliardów zapytań do wykresu z milisekundowym opóźnieniem. Amazon Neptune obsługuje popularne modele wykresów takie jak Property Graph i RDF W3C, a także ich odpowiednie języki zapytań Apache TinkerPop Gremlin i SPARQL, umożliwiając tym samym łatwe tworzenie zapytań, które sprawnie poruszają się w silnie połączonych zestawach danych. Przypadki użycia wykresów Neptune, takie jak silniki rekomendacji, wykrywanie oszustw, wykresy wiedzy i bezpieczeństwo sieci.

Amazon Neptune jest wysoce dostępny dzięki replikom do odczytu, przywracaniu do określonego momentu, ciągłym kopiom zapasowym w Amazon S3 i replikacji w strefach dostępności. Amazon Neptune jest bezpieczny dzięki obsłudze zaszyfrowanych połączeń klienckich HTTPS i szyfrowaniu w spoczynku.

Amazon Neptun jest w pełni zarządzany, więc nie musisz się już martwić o zadania związane z zarządzaniem bazą danych (dostarczanie sprzętu, instalowanie poprawek oprogramowania, instalacja, konfiguracja lub tworzenie kopii zapasowych).

Case Studies
Referencje

Z przyjemnością polecamy firmę Hostersi, z którą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji wdrożenia skalowalnej infrastruktury w Amazon Web Services, opartej o technologię Kubernetes i metodykę DevOps.  Hostersi okazali się niezwykle proaktywnym partnerem, który nie tylko wdrażał wskazane rozwiązania, ale proponował optymalne narzędzia i technologie, które sprawiły, że efekt wdrożenia jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Polecamy!

Grzegorz Lentzy
IT Director LINK Mobility
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.