Amazon CloudFront – Usługa typu CDN (Content Delivery Network)

23 kwietnia 2021

Amazon CloudFront to usługa szybkiego dostarczania treści, która w sposób bezpieczny przesyła wszelkiego typu dane (statyczne i dynamiczne) do odbiorców końcowych na całym świecie, jednocześnie minimalizując opóźnienia w transferze danych. Pozwala znacząco przyspieszyć ładowanie stron internetowych.

Amazon Cloud Front wykorzystuje szkieletową sieć ponad 200 punktów brzegowych, endpoints, (serwerowni) AWS, w których zapisywane są kluczowe dane. Dzięki temu, dane serwowane są użytkownikowi bliżej jego geograficznej lokalizacji, a co za tym idzie - czas ich przesyłania gwałtownie spada.
Amazon CloudFront oferuje również bezproblemową integrację z AWS Shield, AWS Web Application Firewall i AWS Route 53 w celu ochrony przed wieloma typami ataków, w tym DDoS .
Case Studies
Referencje

Firmę Hostersi rekomendujemy jako rzetelnego i wysoce profesjonalnego partnera. Dzięki zaangażowaniu Hostersi Sp. z o.o., wydajność platformy AleRabat.com wzrosła aż 8-krotnie!

Rafal Kopyto
CEO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.