Onet.pl najszybciej ładującym się serwisem w 2019 roku.

5 października 2020

Już po raz dziesiąty oddajemy w Wasze ręce raport z badania szybkości ładowania najczę­ściej odwiedzanych serwisów internetowych w Polsce. Dane do badania zostały zebrane w oparciu o testy automatyczne, a celem po­miarów było zbadanie rzeczywistych czasów ładowania wytypowanych serwisów.

Patrząc na wyniki badania serwisów w 2019 roku, tylko onet.pl mieści się w czasie ładowania poniżej 3 sekund. Kolejne, które ładuję się znacznie dłużej, ale mieszczą się w czasie poniżej 5 sekund (tvn24.pl3,9 sekund, radiozet.pl4,1 sekundy, wyborcza.pl4,5 sekundy). Ostatnie trzy miejsca przypadły serwisom youtube.com z czasem 7,8 sekundy, ceneo.pl z czasem 7,4 sekund i gazeta.pl z czasem 7,0 sekund.

Podsumowując, serwisy informacyjne czeka optymalizacja, jak również wykonanie testów pod dużym obciążeniem, w ramach których może się okazać, że zaprojektowana infrastruktura jest nieodpowiednia lub wymagająca modyfikacji. To, co jest bardzo ważne, to wczesne odkrycie głównych przyczyn, przez które strona zwalnia i szybkie ich usunięcie. Ponieważ nawet kilkusekundowe opóźnienia potrafią skutecznie zniszczyć większość pozyskiwanych konwersji, a już na pewno zwiększyć współczynnik odrzuceń. Podawane rezultaty oznaczają całkowity czas ładowania się wszystkich elementów strony, a więc wraz z wszystkimi skryptami, grafikami, elementami zewnętrznymi takimi jak banery, reklamy itd. Czynniki te można skutecznie ograniczać, dokonując optymalizacji kodu strony internetowej, czego efektem będzie krótszy czas ładowania witryny i zwiększony ruch użytkowników.

Pobierz raport z badania

onet-pl-najszybciej-ladujacym-sie-serwisem-w-2019-roku

Case Studies
Referencje

Firma Hostersi pozwoliła nam osadzić ogólne zagadnienia programu Well Architected Framework w kontekście naszej firmy. Oszczędziło nam to wiele czasu i pozwoliło znaleźć lepiej dopasowane rozwiązania do specyfiki naszego biznesu. WAF był świetnym katalizatorem do wprowadzenie szeregu zmian w obszarze niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa edrone. 

Piotr Stachowicz
CTO
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.