Na podium podczas tegorocznego black week znajdują się serwisy e-commerce w branży modowej.

5 grudnia 2022

black week 2022

Wiemy, jak polskie sklepy internetowe poradziły sobie z szybkością ładowania podczas święta wyprzedaży w Internecie.

Najszybszym serwisem w badaniu pod kątem załadowania się wszystkich elementów na stronie (tzw. last visual change) okazał się serwis zalando-lounge.pl, którego czas ładowania podczas tygodnia wyprzedaży wynosił 1,3 sekundy. Na drugiej pozycji uplasowały się serwisy: modivo.pl, answear.com, bonprix.pl  z czasem 1,6 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasował się serwis euro.com.pl z czasem 1,9 sekundy. Zaraz za podium znalazł się serwis eobuwie.pl z czasem 2,7 sekundy i to jest ostatni, który ładował się poniżej 3 sekund. Na ostatniej pozycji znajduje się empik.com z czasem 10,3 sekundy.

Patrząc na zestawienie serwisów z czterech ostatnich lat x-kom.pl, jest niekwestionowanym zwycięzcą (2019 - 2,2 sekundy, 2020 – 10,9 sekundy, 2021 - 12,4 sekundy, 2022 – 4,2 sekundy). Kolejny serwis, który przyśpieszył to answear.com (2019 - 4,8 sekundy, 2020 - 8,2 sekundy, 2021 - 2,2 sekundy, 2022 – 1,6 sekundy), jest to też serwis, który był najszybszy podczas tegorocznego badania.

Dane zostały zebrane w oparciu o testy automatyczne, a celem pomiarów było zbadanie rzeczywistych czasów ładowania wskazanych witryn. Dla każdej lokalizacji testowany był pojedynczy adres URL i mierzony był czas do załadowania użytecznej wersji strony z niezbędnymi jej elementami i odwołaniami zewnętrznymi oraz czas końcowy z załadowanymi wszystkimi elementami, skryptami i odwołaniami.

Testy zostały przeprowadzone z 4 lokalizacji, dwóch w Polsce (Warszawa, Rybnik) i dwóch z zagranicy - Frankfurtu (chmura Amazon Web Services) i Eu North (chmura Microsoft Azure). Kilka miejsc wykonywania testów miało na celu zwiększenie ilości pomiarów oraz wyeliminowanie ewentualnych problemów z pojedynczą lokalizacją testową. Każdy pomiar wykonany był co godzinę, w sumie było ich aż ponad 5300.

black week 2022

Case Studies
Referencje

Rekomendujemy Hostersi Sp. z o. o wszystkim, którzy cenią wysoką jakość usług, profesjonalizm oraz szybki czas reakcji.

Krystian Karczyński
Założyciel i szef serwisu eTrapez
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.