Środowisko developerskie w chmurze OVHCloud - VMware Horizon

29 maja 2020

Środowisko developerskie w chmurze OVHCloud - VMware Horizon

W obliczu pandemii pojawiają się projekty, które musimy dostarczyć w weekend czy nawet w ciągu 24h. Każdy taki projekt staje się nie tylko wyzwaniem, ale i możliwością rozwoju.

 

Wprowadzenie

Nanovo to firma, która zajmuje się digitalizowaniem formatów, które dotychczas były analogowe.

Ich specjalizacja skupia się na wdrażaniu cyfrowych kanałów komunikacji, które są dedykowane obszarom przestrzeni handlowo – usługowej:

  • POS - Point of Sale - wsparcie punktów i procesów sprzedaży
  • POW - Point of Wait – wsparcie procesów optymalizacji czasów oczekiwania
  • POT - Point of Transit – budowa rozwiązań wspierających komunikację
  • POF - Point of Fun - technologia może również dostarczać rozrywkę, więc budowa ciekawych doświadczeń konsumenckie

Warto jednak podkreślić, że sprzęt i trafne zaprojektowanie jego przeznaczenia, to tylko część działań firmy Nanovo.

Druga - równie istotna - to tworzenie oprogramowania, które pozwala sprostać najbardziej wymagającym wyzwaniom i wizjom ich klientów oraz umożliwia sprawne zarządzanie całą siecią kliencką z poziomu centralnego systemu informatycznego.

Główne oprogramowanie tworzone przez spółkę, redefiniuje i "nanovo’" kreuje rynek digital signage w Polsce - dostarczając klientom najwyższej klasy narzędzia oraz treści reklamowe.

 

Problem

Pandemia COVID-19 zaskoczyła wiele organizacji i wymusiła błyskawiczną akceptację do surowych obostrzeń w sektorze gospodarczym i w przestrzeni publicznej. Tak też było w przypadku naszego klienta, firmy Nanovo,dla której wyzwaniem okazało się sprawne zaprojektowanie i wdrożenie nowej infrastruktury IT pod wydajne i skalowalne środowisko developerskie, które będzie uwzględniało wszystkie restrykcyjne wymagania ze strony ich klientów.

 

Rozwiązanie

Jako Hostersi mamy duże doświadczenie w doradzaniu najbardziej optymalnych rozwiązań w obszarze infrastruktury serwerowej i chmurowej, stąd wybór padł właśnie na nas. Z uwagi na specyficzne potrzeby firmy Nanovo, zaproponowaliśmy flagowy produkt firmy OVHcloud – Hosted Private Cloud, znany również jako Software Defined Data Center (SDDC). Wspomniany vendor stanął na wysokości zadania i w ciągu zaledwie kilku minut dostarczył w pełni redundante środowisko oparte o hosty wysokiej wydajności SDDC 512 wraz z najnowocześniejszym typem macierzy dyskowych vSAN. W oparciu o powyższy klaster trzech hostów pracujących pod kontrolą wirtualizatora VMWare vSphere 6.5,  wdrożone zostały usługi VMWare Horizon 7.0  oraz Virtual Desktop Infrastructure.

Kluczowym elementem dla naszego Klienta był czas potrzebny na przygotowanie całego rozwiązania - stąd też specjaliści z firmy Hostersi „uwinęli się” z całą wymaganą konfiguracją w jeden weekend.

 

Technologie

VMWare Horizon - to zestaw narzędzi i aplikacji, przeznaczonych do dostarczania systemów Windows, Linux i usług online na dowolne urządzenie.

Virtual Desktop Infrastructure - to środowisko wirtualnych stacji roboczych.

 

Korzyści biznesowe

Klient zyskał niezbędne w tym czasie profesjonalne wsparcie oraz rozległą infrastrukturę IT, która umożliwiła podtrzymanie pełnej ciągłości prac developerskich w jednym z kluczowych projektów infrastrukturalnych. 

Z uwagi na to, że udało się sprostać i osiągnąć wszystkie założenia całego środowiska w tak krótkim czasie, przy zachowaniu najwyższej jakości, nasz Klient zdecydował się wykorzystać z profesjonalizm i ekspercką wiedzę Hostersi przy kolejnych projektach IT. 

Case Studies
Referencje

Bardzo istotną zaletą jest szybkie i fachowe wsparcie techniczne Hostersów, którzy wiedzą, że każda chwila przerwy technicznej w dostępie do serwisów WWW oznacza poważny uszczerbek na wizerunku każdej firmy, zwłaszcza instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej.

Sebastian Górkiewicz
Kierownik Samodzielnej Sekcji ds. Serwisów Internetowych
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.