Projekt architektury serwerowej serwisu Filestube.com

8 czerwca 2010

Projekt architektury serwerowej

Projekt architektury serwerowej, oparty o wirtualizację, wraz z usługą zarządzania serwerami na rzecz serwisu Filestube.com to owoc nowego kontraktu Hostersi.

 

Projekt architektury serwerowej serwisu Filestube.com – opis projektu

Hostersi zarządzają serwerami stworzonej w Polsce wyszukiwarki multimedialnej Filestube.com. Serwis ten ma więcej użytkowników niż Nasza-klasa i Onet.pl razem wzięci. Według Google Ad Planner witryna odwiedzana jest miesięcznie przez 28 mln internautów z całego świata. Większość użytkowników to użytkownicy zagraniczni.

Projekt architektury serwerowej

Wyzwanie

Zaprojektowanie od podstaw oraz wdrożenie architektury systemu pozwalającej na obsłużenie milionów użytkowników oraz zapewnienie bezprzerwowej pracy serwerów. Międzynarodowy zasięg witryny powoduje konieczność obsługi użytkowników w różnych strefach czasowych, co jest dodatkowym wyzwaniem dla obsługi technicznej serwerów, która musi być zdolna do natychmiastowej reakcji na awarie przez całą dobę we wszystkie dni roku.

 

Realizacja

W grudniu 2007 roku twórcy serwisu Filestube.com stanęli przed barierą rozwoju w postaci mało wydajnej platformy hostingowej. Współpraca Hostersów z Filestube.com rozpoczęła się od doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniej dla rosnącego ruchu architektury sprzętowej, a także pomocy w wyborze godnego zaufania dostawcy serwerów dedykowanych na terenie USA. Od początku realizacji projektu Hostersi odpowiedzialni są w pełnym zakresie za bieżące rozwiązywanie problemów z serwerami oraz reakcje na awarie systemu przez całą dobę we wszystkie dni roku. Wszelkie usługi świadczone są na odległość.

W ramach projektu Hostersi wykonali szereg prac optymalizacyjnych oraz doradczych. Między innymi doradzali przy podziale kontentu serwisu na dynamiczny oraz statyczny równocześnie gwarantując stabilne rozwiązanie serwerowe do obsługi każdego rodzaju kontentu. Doradzali przy tworzeniu architektury bazy danych i dalej zaprojektowali oraz wdrożyli wydajne rozwiązanie serwerowe do obsługi bazy danych wspierającej zapytania milionów użytkowników. Zaprojektowali oraz wdrożyli zarządzanie ruchem użytkowników z wykorzystaniem mechanizmu balancingu. W okresie największych wzrostów serwisu z powodzeniem przeprowadzili optymalizację zapotrzebowania na łącze internetowe poprzez zastosowanie mechanizmu kompresji oraz doradztwo w zakresie modyfikacji kodu serwisu. W efekcie zapotrzebowanie na łącze internetowe zostało obniżone o 30%.

Finalnie Filestube.com oparty jest o opracowaną przez Hostersów architekturę wykorzystującą wirtualizację.

Korzyści biznesowe

Wiedza, kompetencje oraz trafione rozwiązania wdrożone przez zespół techniczny Hostersów przyczyniły się do sukcesu biznesowego wyszukiwarki multimedialnej Filestube.com. Przygotowanie serwerów stanowi wsparcie dla rozwoju serwisu Filestube.com na każdym jego etapie, od fazy startupu aż do chwili obecnej, gdy Filestube.com jest jednym z liderów na arenie międzynarodowej.

Rekomendacja klienta

Podczas realizacji wszystkich zleceń firma Hostersi wykazała się dużym poziomem zaangażowania, fachowości, profesjonalnym podejściem do oczekiwań klienta i ponad wszystko rzetelnością i niezawodnością w działaniu. Tym samym rekomendujemy Hostersów jako partnera godnego zaufania we współpracy hostingowej.

Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky sp. z o.o.

Case Studies
Referencje

Jesteśmy pełni uznania dla kompetencji administratorów firmy Hostersi i dotychczasowy poziom usług, świadczonych nam przez firmę Hostersi jest dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szymon Krupa
Dyrektor Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.