Cyfrowa transformacja z wykorzystaniem technologii AWS

27 maja 2020

Cyfrowa transformacja z wykorzystaniem technologii AWS

COVID-19 wymusił zmiany nie tylko w biznesie, ale również w edukacji. Placówki edukacyjne bez przygotowania musiały szybko wdrożyć narzędzia, które pozwoliły im realizować cele statutowe placówki. Takie rozwiązanie dostarcza firma Intellect przy współpracy z Hostersami

Wprowadzenie

Inso to system tworzony przez firmę Intellect. Jest to kompleksowe wsparcie dla dyrektorów w zarządzaniu żłobkami i przedszkolami, rodzicom zaś umożliwia m.in. sprawdzanie informacji z placówki oraz zgłaszanie nieobecności dzieci. Oprogramowanie jest stale rozwijane, w oparciu o potrzeby zgłaszane przez pracowników przedszkoli oraz rodziców. Nasi specjaliści z projektem Inso byli związani od początku jego powstania. Służyliśmy wsparciem doradczym oraz wdrażaliśmy dla niego chmurę Amazon Web Services. Nasze doświadczenie oraz posiadana kompetencja AWS Digital Customer Experience (DCX), potwierdza nasz profesjonalizm we wdrażaniu chmury AWS dla rożnych projektów, dlatego też właśnie nam przypadła współpraca przy Inso. Na każdy etapie realizacji projektu ściśle współpracowaliśmy z deweloperami, co zaowocowało stabilną i wydajną platformą dla przedszkoli i żłobków.

Inso - aplikacja do przedszkoli

 

Problem

Z powodu pandemii pojawiła się pilna potrzeba bezpiecznego narzędzia video, które umożliwi kontakt nauczycieli ze swoimi podopiecznymi. Narzędzie powinno być zintegrowane z istniejącym już system Inso. Problemem również był czas, ponieważ narzędzie trzeba było wdrożyć jak najszybciej.

Rozwiązanie

Mając na uwadze wymogi związane z bezpieczeństwem rozwiązania, jak również krótkim czasem wdrożenia, zaproponowaliśmy  AWS Chime. Chime jest narzędziem bezpiecznym, stabilnym, zapewniającym dobrą jakość połączenia oraz wysokiej jakości obraz. Zaproponowane przez nas rozwiązanie idealnie wpisało się w podejście lean, dostarczając klientowi w jak najprostszy sposób produkt, którego oczekuje.

Korzyści dla klienta

Wiedza i doświadczenie oraz pełne zaufanie do firmy Hostersi umożliwiło w krótkim czasie wdrożenie nowych bezpiecznych modułów, ułatwiających zdalny kontakt z przedszkolakami. Klient zyskał narzędzie umożliwiające organizację audio i wideo konferencji, możliwość udostępniania ekranu, dostosowane do prowadzenia zajęć online przez przeglądarkę. Błyskawiczne wprowadzenie tej nowości przyczyniło się do znacznego wzrostu liczby klientów.  

Case Studies
Referencje

Hostersi wsparli nas na każdym etapie projektowania i budowy infrastruktury. Finansowanie, które pomogli pozyskać nam od AWS, pozwoliło przetestować szereg różnych rozwiązań i wybrać konfigurację, która najlepiej odpowiada potrzebom naszej aplikacji. Hostersi stworzyli dla nas infrastrukturę „szytą na miarę”, którą dzięki programowi wsparcia startupów, pozyskaliśmy niemal bezkosztowo.

Wojciech Mróz
CEO & Co-founder Pagaspot
W skrócie o nas
Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej, opieki administracyjnej i bezpieczeństwa danych.